0 Shares 10302 Views

Poker freelancer, hráč a ten, čo prežil hurikán Irma – Darius Darka!

okt 12, 2017
0 10303

Už som mala to potešenie urobiť rozhovory s úspešnými pokrovými hráčmi ako sú americký profesionál Nick Petrangelo, WSOP 2016 november niner Kenny Hallaert, ukecaný brit William Kassouf, alebo írsky pokrový komentátor Fintan Gavin. Na Allin1 blogu to však vždy bude o pokrovom zákulisí a dealeroch. Poďme sa pozrieť na ďalší zaujímavý rozhovor s bývalým pokrovým freelancerom a vášnivým pokrovým hráčom, ktorý vždy nasledoval svoje srdce a sny!


Ahoj, Mohol by si nám v krátkosti povedať niečo o sebe?

Volám sa Darius Tamulevicius, pochádzam z Litvy a narodil som sa vo veľmi krásnom meste Druskininkai. Začal som pracovať v Olympic kasíne v roku 2003 a o dva roky na to som sa presťahoval do Anglicka a neskôr do Írska. Tam sa začala celá zábava. Pracoval som v kasíne Colossus v Dubline a v tej dobe som začal ako poker freelancer na voľnej nohe aktívne cestovať po celej Európe.

Spomínam si na časy, keď sme boli kolegovia a stretávali sme sa pravidelne na veľkých pokrovým festivaloch po Európe. Ako spomínaš na dobu, keď si bol poker freelancer?

Spomínam na to ako na najlepší čas mojej dealerskej kariéry, ak taká vec vôbec existuje vo freelance svete. V kasínach pracujem dlho a poker bol vždy mojou veľkou vášňou. Keď som začal pracovať ako dealer na voľnej nohe, bolo to pre mňa ako splnený sen. Tento druh práce vám dáva príležitosť cestovať po svete. Trávil som viac času v hoteloch ako doma.

Boli sme naozaj skvelý tím, niečo ako veľká pokrová rodina. A to nehovorím iba o dealeroch, ale aj o hráčoch. Väčšinou vidíte tých istých hráčov na veľkých festivaloch, takže ich časom všetkých poznáte. Títo hráči sa vždy správajú k dealerom ukážkovo, pretože Vás berú ako stálu súčasť tímu.

Môžeš mi povedať, prečo si opustil túto prácu a začal robiť niečo iné?Aký bol hlavný dôvod?

Pracoval som dosť dlho pre istú osobu. Moja pozícia bola buď dealer, alebo floorman. Na niektorých festivaloch som dealoval, na iných som mal iné pozície. Zrazu som na turnaje, na ktorých som bol predtým floormanon dostával pozvánky ako dealer. Nikdy som nedostal vysvetlenie, prečo som bol degradovaný. Vedel som, že nebol žiadny dôvod, aby som stratil svoju pozíciu. Skutočne som pracoval tvrdo, aby som dosiahol vyššiu úroveň, takže som jednoducho nemohol urobiť krok späť a tváriť sa, že je to v poriadku.

Jeden z mojich priateľov pracoval v malej pokrovej herni Joca v Amstette v Rakúsku. Povedal mi o bláznivej hre, ktorú tam pravidelne majú, a tak som sa rozhodol, že to musím ísť preveriť! Neklamal. Bola to najväčšia NLH hra s blindami 1/1 akú som kedy videl. Hrali to minimálne ako 5/10. Tak som tu začal grindiť a budovať svoj bankroll.

Viem, že si stal aktívnym cash game hráčom a hráš poker na plný úväzok. Aké sú tvoje obľúbené stakes?

Áno, hrám cash game a živím sa tým. Zvyčajne by som si zahral akúkoľvek hru, ktorú by kasíno ponúkalo, ale väčšinou je to 1/1 NLH alebo 1 blind 2 PLO. Hry sú tu bláznivé a veľmi veľké, ako som už spomenul. Povedal by som, že mojou obľúbenou stakes je 5/5 PLO.

Stále miluješ cestovanie a poker. Viem, že si tento rok veľa cestoval, ktorá destinácia stojí za spomenutie? Nejaké zaujímavé výsledky?

Milujem cestovanie do nových, vzrušujúcich destinácií. Tento rok som hral napríklad Pokerstars Championship v Macau, skončil som na 3. mieste v PLO za 6200 $, ale moje obľúbené miesto na hranie pokru je Las Vegas. Bol som tam celý Jún a bol to môj prvý WSOP. Nedosiahol som žiadne veľké výsledky, ale so svojou hrou som bol spokojný.

Podarilo sa mi umiestniť v 3 zo 4 WSOP eventov ($ 600 Pot Limit Omaha – Bounty #52,  $ 1,500 No Limit Hold’em – Millionaire Maker (Event #20)$ 1,100 No Limit Hold’em – Bounty #40,  $ 1,000 No Limit Hold’em – Tag Team (Event #10). V $ 565 Pot Limit Omaha (Event #18) som sa dostal deep, ale šťastie mi nepomohlo v situácii AAxx vs. AAxx. Skončil som na 73.mieste z 3186 entries. Dúfam, že budúci rok budem mať viac šťastia.

Na ostrove sv. Martina v Karibiku si zažil nepríjemnú skúsenosť v podobe hurikánu Irma. Aký to bol pocit byť v centre tejto katastrofickej búrky? 

Nikdy som nezažil hurikán, takže som nevedel, čo mám presne očakávať. Mysleli sme si, že budeme len sedieť v našej hotelovej izbe, počúvať hudbu, popíjať pivká a hrať karty. Hurikán Irma bol veľmi silný a desivý. Boli sme ubytovaní na 7. poschodí. Zrazu sme cítili, že sa pohybuje podlaha, okná sa rozbili, stena v kúpeľni praskla a zablokovala nám dvere. Nikdy som nepocítil takúto silu prírody. Našťastie nikto z nás nemal ťažké zranenia, stratili sme len nejaké veci. Musím povedať, že to bola skutočne strašidelná skúsenosť. Dúfam, že tým už nebudem musieť nikdy prejsť!

Len zo zvedavosti. Aký bol bezpečnostný postup pri evakuácii v tejto nepríjemnej situácii?

Ak mám povedať pravdu, naši hoteloví zamestnanci boli úplne nanič! Nedostali sme žiadne informácie čo by sme mali robiť, alebo kde by sme sa mali skryť. Všetci sa starali iba sami o seba. Bol to iba chaos a dezorganizácia.

Verím, že táto nepríjemná skúsenosť ťa neodradí od hrania pokru. Plánuješ čoskoro navštíviť nejakú ďalšiu exotickú destináciu?

Momentálne neplánujem žiadne výlety za pokrom. Bude to aj ťažšie, pretože sme nedávno s kamarátom začali riadiť Hollywood poker room. Takže som späť v práci, ale dúfam, že budem mať čoskoro šancu si ísť opäť niekam zahrať.


Bookni si svoj hotel cez Booking.com a získaj 15€ späť po skončení pobytu!

Pridaj komentár

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.