0 Shares 6739 Views

RECENZIA: Je KINGS kasíno v Rozvadove skutočnou európskou mekkou pokru?

sep 26, 2017
0 6740

O Kings kasíne sa šírili pozitívne hráčske chvály v rôznych kútoch sveta už pred rokmi. Anglicko, Írsko, Škótsko, Belgicko, Holandsko, Nemecko a  vlastne bolo jedno v akej krajine som sa nachádzala. Pri pokrových stoloch som sa často stretávala zo zvedavou otázkou na Kings kasíno Rozvadov. Bohužiaľ,  za viac ako dekádu rokov v gaming priemysle som toto kasíno nikdy osobne nenavštívila. Zvedavosť, či predchádzajú tieto rôznorodé chválospevy opäť realitu bola neopísateľná. Kasíno biznis vnímam s objektívnou kritikou a porovnávam tu veľa aspektov vďaka všeobecnému rozhľadu. Vo veľkej väčšine je to presne tak ako je to možno v kasíne v ktorom pracujete. A to je ako? Všetko z vonku vyzerá akoby fungovalo, ale skutočnú nefunkčnosť celého systému vidia z interného pohľadu vždy iba zainteresovaní zamestnanci.


Hlavný dôvod prečo navštíviť túto európsku mekku gamingu malo byť prvé historické live vydanie Pokerstars Sunday Millions. Napriek veľkej snahe som si ho zahrať nestihla. Hoci môj pôvodný plán zlyhal, rozhodla som sa ísť na najbližšiu tour. German Poker Days Festival s €100.000 garanciou a nízkym €149 buy-inom bola dostačujúcim dôvodom. GPD sa konal od 06 – 10. Septembra 2017 a konečne som mohla ísť omrknúť slávny Kings.

Kings kasíno a prvé dojmy

Moderné zrekonštruované Kings urobí nezabudnuteľný dojem u každého hráča, ktorý sa ocitne v centre luxusných priestorov tohto kasína. Gaming area je inšpirovaná štýlom Las Vegas, v interiéri dominuje zlaté zdobenie s pompéznymi masívnymi modrými piliermi, ktoré pútajú pozornosť. Poker room sa nachádza o level nižšie a pohľad na viac ako 140 symetricky usporiadaných pokrových stolov je naozaj skvelý! Neviem ako kasíno vyzeralo pred rekonštrukciou, ale teraz bezpodmienečne stojí za návštevu.

Kings hotel – Ubytovanie pre všetkých pokrových kráľov!

Súčasťou kasína je aj nový luxusní hotelový komplex s 218 nadštandartne zariadenými izbami za 20 miliónov euro. Prvé tri poschodia patria 4-hviezdičkovému hotelu a štvrté poschodie patrí 5-hviezdičkovým apartmánom pre tých najnáročnejších hostí. Nachádza sa tu aj wellness centrum so saunami, masážami, alebo fitness centrom.

Po príchode do svojej izby na 1.poschodí som sa cítila príjemne. Celý interiér bol opäť zladený v zlatých farbách vrátane tých najmenších detailov ako sú závesy, obrazy, nočné lampičky a dekoračné pokrývky postele. Na stole Vás čakajú dve complimentary flaškové vody s logom Kings kasína. Na vysoký komfort svojich hosťov sa myslelo do poslednej bodky: vyhrievaná podlaha v kúpeľni so štýlovým sprchovacím kútom a kvalitnými bavlnenými uterákmi, alebo klimatizácia s led digitálnym ovládaním je súčasťou vybavenia. Celá izba doslova voňala čistotou a novotou. Nehovoriac o výhode, že to máte ako hráč iba na skok od 24 hodinovej pokrovej akcie!

 

Komfort vs. špecialné požiadavky 

Výnimočným je aj room service, ktorý hotel zabezpečuje. Ak si náhodou chcete vyžehliť košeľu, tak Vám na recepcií nepožičajú žehličku ako to vo väčšine hotelov funguje. Recepcia posiela na izbu chyžnú, ktorá košeľu vyzdvihne a prinesie ju pekne vyžehlenú o pár minút. Ak sa hráčom náhodou nechce po ťažko pregrindenej noci vstať na raňajky, stačí zavolať a tie budú kráľovsky naservírované priamo do vašej postele. V Kings hoteli je to naozaj o bezproblémovom pohodlí pokrového grindera.

Hrnček var! ..a var a var!

Áno, je to ako v rozprávke od Milana Rúfusa. Aj takto by sa dala opísať kafetéria v Kings v ktorej nájdete bohatý výber jedál po celý deň! V Kings kasíne určite hladovať nebudete a ani od smädu sa tu umrieť nedá. Dizajnovo zariadená miestna jedáleň je rajom pre hladných pokristov, ktorí majú tento komfort nonstop k dispozícií. V Kings kasíne sa jednoducho stačí zdvihnúť zo stola a ísť si doplniť potrebnú energiu. V tejto kafetérií nikdy nenájdete nedostatok jedla, alebo miesta na sedenie. Akonáhle dojete a dopijete, taniere bude odnesené personálom bleskovou rýchlosťou. Každý malý detail robí Kings kasíno skutočnou európskou mekkou pokru!

A ako GPD festival dopadol pre mňa?

Septembrový German Poker Days Festival nakoniec zaznamenal skvelých 1102 entries z ktorých postúpilo do 2.dňa 293 hráčov. Zo slovenských hráčov postúpilo 7 (Chipleaderom bol Emmkyi keď sa na našich pokrových portáloch písalo 6, pretože mi pridelili nemeckú príslušnosť. Podarilo sa mi postúpiť hneď z prvého vstupu (day B) a opäť s ultra-shortstackom 47k (8BB). V druhom hracom dni som v turnaji dokázala bojovať približne 3 hodiny. Potom nemecký pensista omylom callol môj allin shove s 65offsuit a bolo dobojované! Všemohúca päťka vo window ustála dedkov omyl.

Má Kings nedostatky?

Kings sa nedá takmer nič vytknúť, pretože z profesionálneho hľadiska je v kasíne nadštandartne postarané o svojich klientov. Hráči každého druhu tu nájdu svoj ” hráčsky raj na zemi”.  Avšak, ako sa hovorí, nikto nie je dokonalý! Kasíno sa stalo domovom pre veľa pokrových dealerov a príležitostných freelancerov. Na stoloch sa  teda stretnete s rozmanitosťou pokrového remesla v tom dobrom, ale aj horšom zmysle. Za dva dni pozorovania mi neuniklo prekvapivé množstvo dealerov, ktorí nevedeli základné pravidlá. Počas hry sa dopúšťali výrazných chýb. Vizuálna-technická stránka rozdávania kariet nebola vo veľa prípadoch reprezentatívna (prekladanie balíka z ruky do ruky, položenie kariet na stôl počas zbierania ante, odlišná technika úvodného miešania, alebo neopodstatnené počítanie rozdielu a stacku dealerom atď.) Interná záležitosť, ktorá nepridávala na profesionalite. Snáď mekka európskeho pokru v budúcnosti zapracuje aj na týchto dôležitých detailoch. Kings kasíno určite odporúčam navštíviť každému vášnivému hráčovi!


Chceš byť súčasťou medzinárodného Casino & Poker Freelance Teamu, cestovať do rôznych krajín a pracovať na najväčších pokrových festivaloch na svete? Zaregistruj sa do D4D databázy ešte dnes!

 

Pridaj komentár

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.