0 Shares 13379 Views

Najväčší gambleri v histórii hazardu

Nov 04, 2016
0 13380

Archie Karas

archie_karasTento grék sa stal najväčšou legendou vo svete hazardu a je naozaj neprekonateľným gamblerom všetkých čias. Z domu utiekol, keď mal 15 rokov. Pracoval ako čašník na lodi, neskôr si našiel prácu v reštaurácii v Los Angeles. Zo začiatku si popri práci privyrábal hraním biliardu za peniaze, v ktorom úspešne porážal svojích protivníkov. Neskôr objavil čaro pokru a vybudoval si bankroll okolo 2 miliónov. Zaradil sa medzi najlepších pokrových hráčov všetkých čias spolu so Stu Ungarom, Chipom ReesomDoylom Brunsonom. Všetky peniaze však aj veľmi rýchlo prehral. Archie dokázal nemožné, keď z posledných 50 dolárov vyhral v Las Vegas počas veľmi krátkej doby neskutočné peniaze. Odhaduje sa suma až 40 miliónov dolárov, ktoré zarobil gemblovaním v rokoch 1992-1995. Všetko však dokázal prehrať za necelé 3 týždne. Prvých 20 miliónov prehral v kockách a ďalších 17 miliónov v Baccarate. O tomto neuveriteľnom hot rune sa napísalo veľa knižiek.

Terrance Watanabe

ob-fa476_whalep_d_20091204175542Dedič obrovského majetku a importnej spoločnosti. Rozhodol sa zbaviť zodpovednosti za spoločnosť, ktorú zdedil po otcovi a začať si konečne užívať svoje peniaze. Predal všetky akcie a rezignoval z postu prezidenta. Presťahoval sa do Vegas, kde si chcel užiť svoje milióny a baviť sa. Hrával maximálne blackjackové limity 50k na jeden box. Prehrával 5 miliónov denne. Terry dokázal prehrať v Caesars Palace a Rio casíne $204 miliónov za jeden jediný rok. Jedná sa o najväčšiu prehru jednotlivca v histórii. Watanabe viedol dlhé súdne spory s Harrah´s entertainment, kde sa snažil dokázať, že casína neurobili nič preto, aby mu pomohli vyriešiť jeho gambling problém. Práve naopak ho podporovali alkoholom, a práve preto prehral na stoloch celý svoj majetok.

Zhenli Ye Gon, alebo Las Vegaský Mr. Ye

yegonVlastník pofidérnej spoločnosti Unimed Pharm Chem México, ktorá bola nedávno vyšetrovaná pre nelegálny prevoz zakázaných chemikálií z Ázie do Mexika. Pri poslednej rázii našli v jeho dome 200 miliónov dolárov v hotovosti. Svojho gemblérskeho ducha nezaprie ani tento pán. V Las Vegas už stihol prehrať  okolo 125 miliónov dolárov. Za túto obrovskú sumu prehratých peňazí sa mu Venetian casino rozhodlo darovať Rolls Royce ako cenu útechy. Hovorí sa, že Mr. Ye je členom najobávanejšieho kartelu Sinaloa, ktorý je najväčším v Mexiku.

Fouad al- Zayat

fouat-al-zayatBohatý sýrsky obchodník, ktorého gambling stál už viac ako 46 miliónov dolárov. Dokonca prehral aj svoj súkromný Boeing 747 a Rolls Royce.

Do známeho londýnskeho casina Aspinals sa už ale nedostane. Po tom, ako im vypísal po prehratej noci falošný šek na 4 milióny dolárov ho toto casíno zažalovalo. Casíno súd vyhralo a pán “tučko” ako ho všetci prezývali si už v Anglicku nezahrá!

Kerry Packer

Austrálsky mediálny magnát, ktorý je známy za svoj výrok: „ Poďme si o to hodiť!

Texaský podnikateľ sa snažil urobiť dobrý dojem. Chcel zapôsobiť na Kerryho so svojimi $60 miliónmi. Ten sa len otočil, vzal do ruky mincu a povedal, že si o to môžu hodiť mincou. To mu určite zamrazilo úsmev na tvári. Kerry ale nepatrí medzi gemblérskych looserov a šťastena mu väčšinou priala. Z MGM kasína v Las Vegas si odniesol za niekoľko dní $30 miliónov a v anglických casínach dostal dokonca zákaz, pretože vyhrával veľmi veľa.

Svoju dobrosrdečnosť dokázal napríklad, keď zaplatil $150.000 hypotéku za dom krupiérke. Počas svoje návštevy v Las Vegas kúpil Mercedes Benz a podaroval ho zamestnancovi, ktorý mal na starosti parkovanie týchto luxusných vozidiel návštevníkom hotela. Raz za 40 minút vyhral $25 miliónov na Blackjacku. Svedkovia povedali, že šiel od stola k stolu, hral 8 rúk naraz a vsádzal až 250.000$.

Ku krupiérom bol tiež veľmi veľkorysý a zanechal im tip $1 milión! Tento pán je naozajstná legenda gamblingu a dobrosrdečnosti.title_pic-hr

BREAKING NEWS:

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.