0 Shares 9070 Views

Ján Houdek: My EPT dream has come true!

Nov 06, 2016
0 9071

(This article will be translated to english soon!)

Prinášame ďalší zaujímavý rozhovor z druhej strany pokrového stola! Tentokrát som vyspovedala môjho českého kolegu, freelance EPT poker dealera a veľkého cestovateľa. Poďme sa spoločne pozrieť, aká dlhá môže byť cesta k osobnému úspechu a čo všetko  môže obnášať?

Na začiatok ťa poprosím o krátke predstavenie sa našim čitateľom. Môžeš nám povedať niečo o sebe?

Volám sa  Ján Houdek, mám 26 rokov a pracujem ako poker dealer už viac ako 7 rokov. Posledné dva roky som freelance dealer.

Ako si sa dostal k pokru? Aké to bolo na začiatku tvojej pracovnej kariéry? Kde všade si pracoval a ako to s odstupom času hodnotíš?

K pokru som sa dostal náhodou, keď som počul v rádiu reklamu, že hľadajú pokrových dealerov do Kings kasína v Rozvadove. V roku 2008 robili intenzívny 4-týždňový dealerský kurz na ktorý sa prihlásilo okolo 30 nadšencov, vybrali iba troch. Dnes som za tento kurz rád! Učili nás základnému krupiérskemu správaniu v kasíne, prácu so žetónmi a pracovnú profesionalitu.

Začiatky boli náročné. V Kingse vtedy boli len dva pokrové stoly. Hore na 1.poschodí v salóne sa konali 50k garancie s buy-inom 365€, ktoré sa pravidelne nevyberali. Po mojej rozvadovskej skúsenosti som nastúpil do dnes už do bývalého Card kasína, kde som pracoval ďalšie tri roky. Už vtedy som si zaumienil, že raz budem rozdávať EPT-čka, ale cesta k tomuto snu bola ešte dlhá!

Potreboval som zmenu. Z kasína som odišiel, pracoval som chvíľku za barom. Kasíno práca je ale tak trochu zamotaný kruh! Vrátil som sa do Rozvadova, zlepšil som si nemčinu a poprvýkrát som skúsil prácu v zahraničí v rakúskom Bregenzi. S odstupom času to hodnotím ako moju najzaujímavejšiu skúsenosť. Zaujímavé finančné ohodnotenie, práca od nevidím do nevidím a niekedy som nevidel desať dní denné svetlo. Potom nasledovala práca v Londýne, kde som vydržal len 8 mesiacov. Bola to úmorná práca na zmluvu s presne stanovenými zmenami. Práca ma vysilovala a vnútorne zožierala, potreboval som slobodu..

Bez rozmýšľania som skočil do freelance poker dealovania s myšlienkou, že je čas si splniť svoje sny. Vyplatilo sa! Začal som na menších víkendových turnajoch v Anglicku. Neskôr som sa dostal do Dánska, Írska, Maroka až na europské festivaly ako sú EPT.

jan

Takže sa ti splnil svoj osobný pokrový sen. Pracuješ na najprestížnejších pokrových EPT festivaloch na svete. Povedz nám o tom viac.

Ako som už spomenul, cesta za týmto osobným snom bola dlhá. Prešiel som rôznymi kasínami a malými klubmi, ale aj napriek tomu som si trpezlivo a pokorne šiel za svojím. Pochopil som, že byť EPT dealerom chce veľkú dávku trpezlivosti a viery, že si vás niekto všimne a dá vám doporučenie. Môžete skúsiť šťastie aj na table testoch, ktoré sú aj bez doporučenia zaujímavým výletom do určitej destinácie.

Aké možnosti ti otvorila práca freelance poker dealera? Čo na tejto práci najviac miluješ a naopak, čo ťa tak trochu obťažuje?

Určite mi otvorila možnosti cestovania a sebapoznávania. Najviac však milujem tú možnosť slobody a určitú finančnú nezávislosť! Občas ma obťažuje politika v tejto brandži, ale bohužiaľ to k tomu patrí. Je celkom náročné vytvoriť si nejaký plnohodnotný partnerský život. Nájsť partnera, ktorý má pochopenie pre tento druh práce a s ňou spojenú aj určitú nezávislosť.

Mohol by si nám možno trochu opísať českú pokrovú scénu? Môžeš nám ju opísať z obidvoch pohľadov? Máš skúsenosti ako pokrový dealer, ale aj ako hráč?

Česká pokrová scéna sa v posledných ôsmich rokoch veľmi zmenila. Predtým sme hrávali a nevedeli sme ani čo je 3-bet. Dnes si to každý týpek prečíta na nete, nájde si tam rôzne videa a stratégie. Poker prešiel určitou evolúciou. Mám skúsenosti aj ako pokrový hráč, dokonca som v 2012 sedel na finálovom stole české pokrovej tour. V istej dobe som mal hranie ako živobytie, ale po nejakej dobe som pochopil, že strana dealera mi vyhovuje viac. Hranie mám ako koníček a občasné privyrobenie si.

9686111d-433f-4e9a-ae64-da51f1a2ee51-664-00000151c5b189e9_tmp

Pri našej práci sa stretávame aj s veľa arogantnými hráčmi, niekedy nie s najlepším charakterom. Máš nejaké nepríjemné osobné skúsenosti s hráčmi na ktoré nikdy nezabudneš?

Je to neustála práca s ľuďmi, takže sa budete stretávať aj s primitívmi, ale aj s takými, ktorí Vám budú z 3.pozície posúvať ohľaduplne žetóny, aby ste sa nemuseli zbytočne naťahovať. Jedna z X historiek. Keď som pánovi asi po 6x rozdal dvojku, tak tie karty zobral, pomačkal a roztrhal v záchvate hnevu na kúsky. Potom sa na mňa pozrel a povedal mi, že už nechce dvojku! Nikdy som nepochopil hráčov, ktorí dávajú vinu dealerovi za svoje karty, ktoré pri hre dostanú!

Máš nejaké profesné sny, ktoré by si rád ešte v pokrovej brandži zrealizoval? Ak áno, čo by to bolo a prečo?

V pokrovej brandži asi už iba Las Vegas a WSOP festival, pokiaľ to naša politická situácia dovolí a američania budú ešte brať európskych dealerov. V podstate som si za všetky tie roky splnil v mojej kariére všetko, čo som si vysníval ako poker dealer.

Honza, ďakujem ti za rozhovor a prajem veľa osobných a pracovných úspechov! 🙂

ept

BREAKING NEWS:

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.