0 Shares 2973 Views

Banco kasíno: Skvelý SSOP festival a malý grind za zlatom 2.časť

jún 22, 2017
0 2974

Tretí deň pokrového grindu v podobe Pot Limit Omaha Eventu s 100+10€ buy-inom privial do Banco kasína 61 omaha „špecialistov“. Nie nadarmo sa niekedy povie Omaha je smrť! Toto nepísané pravidlo sa veselo osvedčovalo asi na všetkých stoloch.  Väčšina našich hráčov hrá Texas Hold’em, a preto bol turnaj pre nich ako varianta PLTH. Žiadne komplikované aplikovanie Pot Limit Omaha stratégií na stoloch neprebiehalo.

Na mojom stole sa nachádzal jediný hráč, ktorý o Pot-Limit Omahe už čosi vie a ním nebol nikto iný ako úspešný Marek Blaško. Ten si  však tiež musel do maxima odkráčať ku kase, keď ho súper na spárovanom boarde bez rozmýšľania callol s 3rd nuts flush v podobe Q8xx na 7107 flope. Najzaujímavejšou hláškou večera bola slovná hračka: “ Čím menej outs máš, tým skôr ti to dôjde!“. Marek iste súhlasí s touto pokrovou perličkou svojho súpera.

V piatom leveli som už bola jedinou ženou v turnaji, ale žiadnych výrazných prémiových rúk a combo-wraps som sa počas celého večera nedočkala. Jednu hand, ale rada spomeniem a tou bola KK75 na SB, K-high dry flop v tomto prípade nebol najhorší, turn v podobe ďalšieho kráľa určil, kto bude víťazom tejto partie. Bohužiaľ v môj neprospech na stole sa neudiala žiadna výrazná akcia a minimálnu value bet 2k na river nikto z 3 oponentov nezaplatil. Ďalších 4-5 levelov sa tiahlo v uspávacom režime a s ťažkosťou prišli dve vysoké karty. Z turnaja som sa vyprevadila poslednú ruku pred brejkom, keď ma opustila už posledná štipka trpezlivosti s kombináciou AQ22. Tento turnaj hodnotím ako zaujímavé spestrenie Slovak Series of Poker festivalu, ktoré si v budúcnosti nájde svoje stále pole hráčov.

Včerajší úvodný flight A Championshipu s buy-inom in 110+10€ a garanciou €40.000 už máme za sebou. Poďme sa pozrieť na krátku a objektívnu rekapituláciu z pohľadu hráča. Poker je zábavná hra aj bez pohárika červeného vínka, a preto som dennú odporúčanú dávku na krvinky vynechala. Do prvej prestávky, ktorá je po 4. leveli sa spontánne a nasucho bavím hrou.

Čo to znamená v praxi?

Vymýšľať a reprezentovať silné kombinácie, ktoré chcem, aby si moji súperi mysleli, že držím. Zároveň neprehrať celý stack. Chodia samé trash handy, ale hráčska fantázia nepozná hraníc. Na cut-off pozíciu mi príde neodolateľne sexi 4♣3♣. Púšťame sa do reprezentovania Big Slicku. Flop K♠Q♣2♣ rozumne value betujeme. Súper snap calluje! Prečo nevidí, že mám top pár a nuts flush draw? Turn prináša J a môj bet je opäť dorovnaný, na river mi môj imaginárny nuts flush nepríde, ale stále mám top pár, že? Mladý chalan sa do mňa púšťa po iba doterajších auto-calloch mimo pozície so stávkou 6200 na river (pot 7k+). Dúmam, dúmam, ale bluff tu asi proti nemu nevydúmam. “Teba asi nevybluffujem, že?” Svoj imaginárny Big Slick zahodím a ideme sa baviť ďalej hrou…

Okrem celovečernej snahy reprezentovať monster ruky, ktoré  nikdy nemám, trávim voľné chvíľky čítaním ľudí. Súper mi opäť raisuje BB z buttonu. Musím zahodiť keď viem, že má jacky. Jeho handu som prečítala správne a tak mi ju ukáže, pretože sa mu páčil presný read. Vymýšľanie a hranie pozícií ma stále baví a snažím sa prelomiť tú bariéru pokrových smetí v podobe 82, 74, J5, 63 a tak ďalej, však to všetci poznáte!

Dnes čítam aj suits a bez vína

Cutt off pozícia je favoritom a 93 off sa zásadne otvára. Dostávam 3-bet od Doda Mravíka. Troška sa nepohodlne žmolím na stoličke. „No nič, nemôžem to hrať, keď máš kone, zahodím, ale ukáž aspoň toho srdcového!“ Vyletí zo mňa.  Dodo sa potmehútsky usmieva a ochotne ukazuje K. „No dobre, ale teraz už musíš ukázať aj toho clubového, ale nemusíš ak nechceš!“ Pokračujem so svojim sibylovským veštením. Dodo skontroluje kartu a otáča K♣. „Keby to bol K♠, tak zahodím!“ Oznamuje mi. Na stole už vládne celkom zábavná a uvoľnená nálada.  Tak to má byť!

Nevydarený Hero call a seat open!

Na flope Q74♣ pôvodný agresor c-betuje 4k a dostáva call od Buba, ktorý sedí na monster stacku 150k+. Turn 8♠ a súperov 2-barrel 9k dostáva snap pretočenie od Buba. Táto stávka dostáva súpera do tanku. Myslí si, že Bubo má iba flush draw a po dlhom tanku calluje obrovský bet 34k+ . Odhad je nesprávny a Bubo otáča dva páry v podobe 78 a hero caller 107 off. River pomoc neprinesie a máme prvý seat open na našom stole.

Naďalej sa bavím hrou a veselo vykrikujem, že už predsa musia prísť tie trojky! Tento small pair som si dnes vybrala za tzv. osobný Hot pair. Na flope je stále nejaká trojka a ak som náhodou HU, súperom opakovane tvrdím, že zas mám tie 33. Trash talk ma baví! Do 10.levelu mám niečo (+/-) starting stack. Dnes sa v turnaji držím iba silou vôle a trpezlivosti.

Dessetovské floating šťastíčko

Stoly sa rozpúšťajú a ja svojím rozprávaním vyhrám zopár potov a stack sa mi rozmnoží na 70k. Prichádzajú noví hráči a na stôl si prisadá unlucky Dominik Desset. Po pár rukách sa dostávame do spotu, kde min-raisnem z buttonu jeho BB s A♠7♠. Domino ako správny defender bráni blind zubami nechtami. Flop 575 je skvelý a pokračujeme v c-bete. Dominik sa rozhodne pre roztopašný floating a call, turn prináša K, jeho check pre mňa znamená paľbu 2-barrelu. Mladý roztopašník ma pretáča na 1 ½ min-raisu. Trochu tankujem a rozprávam o 52 a zbytočnej pokute a callujem. River uz len vyplašene checkne, ja check tiež a ukazujem svoju handu. Domino ukáže K8dessetovské šťastie opäť vyhráva partiu. Prehrávam približne 25k zo svojích ťažko vybojovaných žetónov.

Čas zastal a v hre zostáva posledných 20 hráčov, losujem posledné ruky a síce kričím 3, keď ťahám kartu, ktorá rozhodne o počte posledných partií. Vylosujem 4. Sakra, už strácam svoj read… Posledné štyri ruky dostávam komunálne smeti, tak poctivo zahadzujem. Do day 2 postupuje 19 hráčov a ja som klasicky na poslednom mieste so 41k stackom. Shortstack mi dáva do postupového dňa iba slabých 12 ½ BB!  Viem že, vždy treba veriť, že i ten posledný blind sa dá vytočiť do úspešného víťazstva! 

Ako dopadol day 2?

Zo 107 postupujúcich hráčov v day 2 sa mi so svojimi 12bb podarilo úspešne “prežívať” jednotlivé leveli. Svoj mini-shortstack (13.5k) som poslala do boja s K8 (Sb 2500/5000) z buttonu do rakúskeho hráča Nebojsa Ankucica. Ten otočil na BB svoje 73off a flop A73 nebol najlepším, turn A a river 8 ma, ale udržal v hre. Ďalší level sa stal už osudným, keď mi na cutt-offe prišlo AQ a môj push bol snapnutý z buttonu s AK. Lepšia ruka nebola 3-outerom porazená a 67.priečka bola môjou definitívnou.

Dnešný chrumkavý 6-max bracelet event som musela z rodinných dôvodov vynechať. Určite si, ale nenechám ujsť hlavnú hviezdu festivalu SLOVAK SERIES OF POKER,  ktorou je main event s buy-inom 180+20€ €120.000 GTD!

Pokračovanie SSOP blogovania z pohľadu hráča nájdeš TU

Pridaj komentár

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.