0 Shares 7298 Views

Banco kasíno: Skvelý SSOP festival a malý grind za zlatom-1.časť

jún 20, 2017
0 7299

Už to všetci poznáme, na Slovensku sa deje pokrové všetko, alebo nič. Bratislavské pokrové kluby popadali ako hrušky, ale Banco casino si pre hráčov pripravilo akčný 15-dňový festival plný pokru, trofejí a zlatých náramkov. Pokrová komunita si z chuti môže vybrať zo zaujímavých 9 turnajov. Pre šampiónov Slovak Series Of Poker je pripravených 5 krásnych sklenených trofejí a 6 vyblýskaných zlatých náramkov. V Bancu kasíne sa od 26. júna do 10. júla deje naozaj slovenské pokrové všetko!

Kde budeš v pondelok večer ty?

Nemám ani poňatia, ale ak máš vášeň pre poker, tak môžeš skúsiť spolu so mnou o 19.00 hod. zabojovať o prvý zlatý náramok na Opening evente! Okrem vyzbieraného prizepoolu môžeš získať za nízky buy-in 40+4€ aj svoj prvý zlatý náramok SSOP 2017 v hodnote €2500! V tomto článku budem postupne objektívne opisovať jednotlivé náramkové turnaje, na ktorých sa počas Slovak Series Of Poker zúčastním.

Koučovanie zadarmo, donkovanie až po river, alebo výborný call od súpera? Aká atmosféra vládla na tomto zaujímavom festivale? Ak chceš vedieť, čo všetko sa udialo za pokrovými stolmi v Banco kasíne, sleduj moje denné blogovanie z pohľadu hráča zo Slovak Series Of Poker na Allin1 blogu! 


GRANDIÓZNY OPENING EVENT

Úvodný náramkový turnaj s najnižším buy-inom 40+4€ odštartoval s famóznou účasťou v podobe 254 entries!  Poker room Banco kasína bola preplnená vášnivými hráčmi z rôznych kútov Slovenska, Čiech, Maďarska a Rakúska. Ako sa hralo? Hoci môj tight stôl bol bez výrazných pokrových extrémov a blafovania, ani disciplinovaná ABC hra mojich súperov mi nepomohla využiť tento fakt vo svoj vlastný prospech.

Za 6.levelov mi pokroví bohovia nadelili 2 pocket pairs v podobe 66 a JJ. Šestky skončili v mucku po flope s 3 overcards a jacky ich nasledovali, akonáhle moji 2 súperi (Adam Nedbal vs. Martin Mydlárik) začali vášnivú vojnu zo svojimi AQ na flope Q24. Prehraté minimum mi v tomto prípade iba slabo zlepšovalo náladu.

Najzaujímavejšou rukou počas mojej krátkej prítomnosti na stole bol rozhodne odvážny preflop allin call s KQ do QQ. Nepríjemný flop K2J sa vylepšil na turne, kde dorazil 1-outer v podobe poslednej královnej v balíčku! Mladému chalanovi, ale zmrazil úsmev na tvári riverovi KING! Aj v tomto prípade platí pravidlo, že poker šťastíčko sa nedá poraziť ani s 95.45 % pravdepodobnosťou na víťazstvo.

Moje pokrové trápenie v turnaji bolo ukončené v 7.leveli, keď mi prišla na buttone 3.najlepšia ruka turnaja A4 offsuit. Pán “lucky KQ” ochotne poskytol mojmu 6k shortstack pushu ochranu v podobe masívneho re-raisu a otočil A6 offsuit. Toto sa vytáča iba na Stars, takže seat open a môžme ísť spať. Keď to nejde, tak to nejde, veď aj zajtra je deň!

MONSTERSTACK EVENT

Druhý náramkový turnaj Monsterstack s deep štruktúrou spozná svojho víťaza už dnes! Skvelá “dvojdňovka” síce neotočila môj pokrový SSOP run o 360 stupňov, ale nebudeme hádzať flintu do žita! Sme predsa iba na začiatku tohto skvelého festivalu a čakajú nás ešte ďalšie 4 bracelet eventy.

Čo zaujímavé sa udialo na mojom stole?

Prvý zaujímavý spot sa udial preflop v 2.leveli, kde som sa rozhodla docallovať súperov 4-bet s QQ. Vnútorná varovná intuícia mi v tejto situácií selektívne zúžila súperovu range len na dve konkrétne handy v podobe KKAA. Nebudeme, ale predsa zahadzovať kráľovné, keď vieme, že súper je ahead, že áno? Do tejto ruky sa zaplietol ešte 3.hráč z late position, ktorý celú situáciu pestro zamotával svojou prítomnosťou. Pán mal pravdepodobne nejaký “nezahoditeľný” pár.

Strašidelný A-high rainbow flop bol odčekovaný, turn priniesol ďalšie esíčko. Môj read sa po nasledujúcom checku pôvodného agresora zúžil na pocket KK. Oblak tajomstiev sa, ale stále husto vznášal nad záhadným tretím súperom. Ten mohol držať preflop napríklad “nezahoditeľné” AQ offsuit. Moja value bet v podobe 5.5k znamenala snap fold pre 3.záhadnú ruku, ale súperové kone sa po 10 sekundovom bolestnom erdžaní rozhodli docallovať.

Moje otočenie pokorených kráľovien vyčarovalo insta úsmev na súperovej tvári. Zo svojou hrou som spokojná nebola, pretože jemné krčenie súperovej očnej vrásky za okuliarmi mi našuškávalo: „Irena, betni 17.5k a pot je tvoj!“. Vinu nesie prítomnosť mysterious hráča v pozícií, ktorý opäť spôsobil pokrové nadprirodzené javy!

V ďalších leveloch sa neudialo nič zaujímavé a na showdownoch sme videli vždy top pairs, či už s kickermi, alebo bez. Monotónne card dead obdobie som si snažila neskôr rozveseľovať napríklad s 43, J5, alebo 106 offsuit. Bohužiaľ, pokrovo obšťastnení skončili vždy iba moji oponenti! Všeobecný image: “Ženy to vždy majú a hrajú iba nuts, nikto v mojom prípade nezvažoval!” 

Posledný výmysel v podobe 4♠3♠ nepresvedčil ani Dukláka, ktorý si v HU spote s ľahkosťou calloval môj c-bet s top párom na J85 rainbow flope, 4 na turne mi dala všemohúci pocit neporaziteľnej ruky, ale 2-barrel bol opäť light dorovnaný, riverová 8 zapla môj spätný mód – CHECK a QJ berie pot. Vždy to majú? Majú. Píšem si…

TOP CALL večera

Po stlačený tlačidla: „Už si nevymýšľaj“ som svoju pozornosť chvíľu úspešne sústredila na svojich súperov z pozície pozorovateľa. Krvácajúci stack mi už nedovolil žiadne pokrové kamikadze. Kredit za skvelý call masívnej stávky 35k pri blindoch 400/800 ante 100 si zaslúži Dodo Mravík, ktorý sa nezľakol skompletizovaného flushu na rivri a po menšom tankovaní predviedol výborný call so svojou postupkou!

Hurá, Dinner break!

Posilnení večerou a dobrou šálkou dvojitého espressa šup naspäť do hry! Teraz to príde, po breaku chodia pokrové tsunami. A hľa pocket KINGS! Prvá ruka, takže len oči očím, ale dobre očím. Dvojica veselých skutočných koníkov docválala do stajne. Preflop open na 1900 od súpera skvelo zapadá do situácie, 3-bet na 5100 sa mi podarí s jemným fifty-fifty dropnutím, pretože chip je lepkavý ako Pedro žuvačka, stále však nespadá do kategórie string betu, ale one-motion bet. Duklák dačo pripomienkuje z pozadia. Nevadí, pretože ďalší súper posiela allin 11k, pôvodný český agresor pretáča a mojich 17k ide bez rozmýšľania do boja pre vysnívaný tripple-up. Preflop showdown prináša klasický Pokerstars online set-up: (shortstack s 11k) AA, (ja) KK a české šťastíčko QQ. Nekompromisný flop QQ2 nás necháva obidvoch spáchať rýchle POKER HARAKIRI a dvojitý SEAT OPEN je na turne garantovaný. Goodbye MONSTERSTACK bracelet!

Pokračovanie SSOP blogovania z pohľadu hráča nájdeš TU

Pridaj komentár

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.