0 Shares 8037 Views

Pokrové perličky a príbehy dealerov

nov 22, 2016
0 8038

Rôznorodosť hráčov v pokrových turnajoch naozaj nepozná hranice! Sú tu profesionáli, rekreační hráči, zbohatlíci, online grinderi, amatéri, semi-profesionáli, snaživí hráči, tí slušní a mudrlanti. Za pokrovými stolmi dokážu pokroví dealeri zažiť naozaj zaujímavé a zábavné situácie. Tu je malá ochutnávka pokrových perličiek a príbehov:

Situácia na stole Winamax Poker Open Dublin, Blind levels: 100/200

Na 3.pozícií sedí  mladý chalan v mikine s kapucňou. Na očiach ma slnečné okuliare. Prekrížená pravá ruka na ľavom ramene nesmie chýbať. Polepenosť všetkými možnými dostupnými promo nálepkami vytvára klasický image mladého online grindera.

Chalanisko je na rade a dlho rozmýšla. Všetci na stole spolu s dealerom si myslia, že sa  iba dramaticky pripravuje na grandiózny open z UTG pozície.

Po asi 2 minútach prázdneho tankovania ukazuje na big blind a spýta sa dealera:

„To je len flat call, že !?“

Dealer pohotovo odvetí:

„Nie pane, to je len min raise small blindu!“

Na stole sa všetci hráči začnú nahlas smiať a „Online Pro Kid“ svoje karty aj tak zahodí do mucku.flat-call

World series of Poker Circuit, Berlín, Nemecko

Po dlhom pracovnom dni prichádza unavená dealerka na PLO stôl. Nie je veľmi v nálade rozdávať túto 4-kartovú hru s ustavičným počítaním potu. Sadne si za stôl a s úsmevom na tvári zo srandy zahlási:

„Páni… ja neviem hrať túto hru! … a túto prácu som dostala iba preto, že som pekná!“

Ústretoví hráči ju zoberú za slovo a počítajú za ňu každý pot. Dokonca jej aj každú ruku posúvaju žetóny do stredu stola. Celkom dobrý trik ako si zjednodušiť prácu počas náročneho dňa, nemyslíte?

pot-je-vela

GPPT series, Nottingham, Anglicko

Dealer počas miešania kariet zamieša s kartami aj plastovú katovačku, ktorá je žltá. Keď domieša, tak si uvedomí, že nemá na čo preložiť deck. Znovu rozprestrie všetky karty a nájde v nich aj zamiešanú žltú kartu. Vyberie ju a zľahka položí pred najbližšieho hráča a pokračuje v opakovanom miešaní kariet.

Táto slečna pred ktorou je náhodne položená katovačka medzitým stihne zavolať floora a spýtať sa, prečo dostala žltú kartu od dealera??! Či je to nejaké nové pravidlo v pokri, pretože ona nič zlé neurobila.

so-out

Hráč sa pýta dealera: „ Koľko je pot? “

Dealer: „ Pane, toto je No limit hra!“

Hráč: „ Ja viem…..ale koľko je pot?“


Hráč: “Aké tu máte pravidlo s underraise?”

dealer: ” To druhé!”


Hráč začne na celú sálu počas turnaja hlasne vykrikovať:

“Kde je chipleader? Zavolajte mi chipleadera! Hneď!

Chipleeeeadeeer!!” (Hráč mal na mysli floora)
co-je

Hráč: ” Dealer dnes nemá energiu..”

Dealer: ” Ja mám energiu, len ju neviem ukázať keď na vás čakám dokým dáte to posraté ante dovnútra každú ruku!”


Heads-up. Hráč betne river a dostane call. Rozmýšľa. Mal by ukázať svoje karty, rozhodne sa však betnúť svoj river ešte raz a nedočkavo očakáva ďalší call 🙂


Za dealerom stojí nový dealer, ktorý ho ide vymeniť. Na stole je však situácia a hráči dlho rozmýšľajú, čo ukrajuje dealerovi z prestávky. Tento dealer však nemá na pláne zotrvať v tejto situácii a prísť o 10 minút zo svoje prestávky. Vytiahne na stôl z vačku svoj Iphone, nastaví stopky a dá hráčovi CLOCK!


WPT Main Event, vysoký level 9+

Po prestávke si hráč sadne omylom na nesprávny stôl. Prebehla výmena dealera a nový dealer nemá prehľad o pôvodnom zložení stola. Únava zohráva svoju rolu dokonale. Ostatní hráči si nič nevšimnú. Najlepšie na tejto situácii ale je, že tento pomýlený hráč dokáže v prvej ruke prehrať celý cudzí stack.

Po pár minútach sa pôvodný hráč vracia z toalety na svoj stôl. Prekvapivo zisťuje, že je bustnutý z turnaja. Nemilá situácia pre tohto pokrového nešťastníka ako aj pre všetkých prítomných floorov.


Mladý chalan drží svoj shortstack v jednej ruke a v druhej ruke má svoje karty. Pozrie sa na karty a zamyslí sa. Potom hodí všetky svoje posledné žetóny do stredu stola a zahlási:

“FOLD!!”

Dealer: „ Pane, ale už ste hodili všetky žetóny do  potu! “

Hráč si rýchlo uvedomí celú situáciu a začne nadávať. Všetko vysvetlí tak, že zabudol v ktorej ruke mal žetóny. Pôvodne chcel zahodiť svoje karty, ale urobil to naopak a „muckol“ svoje chipy. Bohužiaľ krutí pokroví bohovia ho neušetrili ani pri tomto osudnom omyle a vypadol z turnaja!

busto

Máte aj vy nejakú zaujímavú príhodu? Podeľte sa s nami o tú svoju v komentároch!

Pridaj komentár

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.