0 Shares 4344 Views

Ján Bendík: Kráľ vybraných slov!

nov 26, 2016
0 4345

Hlavným cieľom tohto článku nie je nikoho urážať, alebo vytvoriť po jeho dočítaní nepríjemný negatívny pocit. Práve naopak, hlavným cieľom je priblížiť čitateľom tieto situácie z pohľadu  profesionálneho pokrového dealera. Pokrové portály pravidelne prinášajú svoje články o rôznych pikoškách a klebetách z pokrového sveta. Nenachádzajú sa ale priamo v diani a nikdy nebudú môcť pravdivo opísať tieto situácie z pozície dealera. Toto vedie k nedostatku a skresleniu informácii.


Poďme sa teda spoločne pozrieť na veci „za oponou“ na Master Classics of Poker v Amsterdame. Pokúsme sa objektívne pozrieť na pohľad dealera a jeho pocity v týchto nepríjemných a osobných situáciach.

bendik

Slovensko malo v Amsterdame za MCOP pokrovými stolmi svetoznámeho reprezentanta. Ján Bendík zvíťazil ako prvý slovák v hlavnom turnaji festivalu PokerStars v Monte Carle Grand Final a odniesol si €961.800. Jeho skvelé pokrové výsledky mu už nikto nezoberie. EPT hráč roka sa ale za stolmi nespráva veľmi reprezentatívne!

Pán Bendík svojou vybranou slovnou zásobou nešetrí a rád prevetrá delikátnosť vulgarizmov na zamestnancoch medzinárodných pokrových festivalov. Kráľa vybraných slov nezastaví ani najprestížnejší EPT final table, na ktorých sú mikrofóny s live vysielaním. Aj napriek istej garantovanej čiastke v tisícoch eur sa tento pán dokáže nevhodne rozčuľovať nad náhodnosťou rozdaných kariet za ktorú nesie vinu dealer!

Pohľad dealera

Na Master Classic of Poker – Silver edition v Amsterdame sú v spolupráci s Holland kasínom za posledné tri roky najímaní medzinárodní freelance dealeri. Poker team je veľmi rôznorodý a pozostáva zo skúsených a profesionálnych dealerov z rôznych krajín. Niektorí  z nich sú EPT dealeri, štandart dealovania a profesionalita sú bezpodmienečnou nevyhnuteľnosťou. Holland casino na pokrových festivaloch využíva aj svojich zamestnancov. Do tejto skupiny patrí aj tzv. citujem: “utečenec niekde z karibiku”. Miestny a vždy usmiaty dealer s exotickým výzorom.bedo

Prehliadnime tento jemne rasistický podtón na adresu dealera a poďme ďalej. Prácu na pokrových stoloch na tomto festivale uľahčuje dealerom namontovaná shuffle mašina. Dealer  karty vôbec nemieša, ale ich už zamiešané vytiahne zo stroja a preloží (sekne) na cutting card. Výrok p. Bendíka na stranu dealerov sa stáva o to zábavnejší. Zostáva tu ešte možnosť neprajného sekania kariet!

Obviňovať  a vulgárne osočovať dealera za rozdané karty, ktoré vlastne ani manuálne nemiešal je v tomto prípade úplný bonbónik na pokrovej torte. Okrem toho dealer nikomu nepraje cielené prehry a bad beaty na stole. A ak to ešte niekto nevie. Skúsený dealer s dlhoročnými skúsenosťami je  počas hry s hráčmi na stole iba fyzicky. V skutočnosti je vo svojom vlastnom matrix svete. V tomto svete sa deje naozaj všetko okrem hrania pokru:

” Čo kúpim babke na Vianoce? Čo budem zajtra variť? Hmm..som v Amsterdame, možno skočím do coffee-shopu na koláčik!?” ..a podobne.

Hra na stole ale stále prebieha tak elegantne a synchronizovane, že hráči si myslia, že dealer prežíva hru s nimi, počíta outy  a %. Profesionálny pokrový dealer má zapnutý mód autopilota. Jeho pozornosť, ale opäť plne získate, ak začnete po ňom agresívne hádzať karty a osočovať ho vybranými slovami. Spozornie a verte-neverte silou vôle a mysle vytlačí súperov 3-outer na river. Potom už len s nepozorovaným úškrnkom na tvári z dealerskej stoličky zakričí: SEAT OPEN! Toto je jediné a verím, že i opodstatnené „neprianie“ dealerov. Jednoducho sa magicky za pomoci vyššej sily vesmíru, zbaviť toho arogantného hráča na stole, ktorý mi píli svojím gigantickým egom nervy každú ruku!

Martin “Yegon” Dragúň: “Poker je hra tvrdých chlapov – v preklade: Poker je hra vulgárnych buranov, neschopných emocionálne sa vyrovnať s rozdávanými kartami a vylievajúcich si zlosť na všetkých naokolo!”

Nikto nie je dokonalý a poker je samozrejme aj hra emócií. Bohužiaľ vo všeobecnosti veľakrát aj hlupákov a primitívov. Túto skupinu ľudí vôbec nezaujíma, že každý dealer sediaci dlhé hodiny na stoličke má svoj vlastný príbeh. Okrem toho, že robí svoju prácu môže v danom momente prechádzať určitým ťažkým a zložitým životným obdobím: nevyliečiteľne chorý životný partner, problémy v rodine, rôzne iné zdravotné problémy, hypotéka na tisíc rokov a množstvo ďalších iných vecí. 

jc-bendik

Bendík má z Master Classics of Poker už zopár pekných výsledkov:

2006:  € 1000+20 NL Holdem event, 2.miesto = €97.000

2008: € 1,000 + 50 NL Holdem Event, 3.miesto = € 52.736

2016: € 4000 + 250 NL Hold´em – Main Event. 20.miesto = €13.675

Je naozaj veľká škoda, že náš jediný svetoznámy hráč si po svojom skvelom víťazstve na EPT v Monte Carle i naďalej buduje takéto negatívne hodnotenia v pokrovej komunite. Možno by stačilo iba trochu viac pokory spojenej s vďačnosťou. 

Uvedomiť si fakt, že za finálny výsledok pokrový dealer nenesie absolútne žiadnu zodpovednosť! Nestrácajte zbytočne svojich fanúšikov! Je obdivuhodnejšie byť kráľom kariet ako kráľom vybraných slov!

Pridaj komentár

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.