0 Shares 11720 Views

Nick Petrangelo: Začínal som v podstate od nuly!

nov 14, 2016
0 11721

Američan, Nick Petrangelo je profesionálny hráč pokru. V rebríčku Global Poker Index mu patrí 2.miesto hneď za nemeckým fenoménom Fedorom Holzom! Má na svojom konte takmer šesť miliónov v turnajových výhrach z najprestížnejších pokrových festivalov na svete. Je držiteľom zlatého WSOP náramku z No-Limit Hold’em Eight Max eventu. Vyhral Pokerstars Sunday milion. Medzi jeho zaujímavé výsledky patrí aj 2.miesto v WPT Five Diamond World Poker Classic v Las Vegas. Práve tu sa mu  podarilo prilepšiť si o krásnych $1,015,335 v No Limit Hold’em High Rolleri s $100,000 buy-inom. Na European Poker Tour v horúcej Barcelone opäť hviezdil, keď ovládol  €10,000+300 NLH turnaj a odniesol si 1.miesto a €413,000!

O jeho pokrových úspechoch by sme mohli ešte dlho pokračovať! Poďme sa bližšie pozrieť na život tohto profesionálneho hráča, ktorý bol ochotný odpovedať na naše zvedavé otázky!

nick-petrangelo

Na začiatok by som ťa chcela predstaviť našim čitateľom blogu. Nebude ti vadiť, keby si nám povedať niečo viac o sebe?

Vyrastal som v Massachusetts a v súčasnej dobe žijem v Bostone. Vážne som sa venoval golfu a hokeju po väčšinu svojho života. Stále som veľkým fanúšikom oboch športov. Vyštudoval som Skidmore College v New Yorku, konkrétne odbor ekonómie a financií. Vo svojom voľnom čase sa rád vraciam na západ Massachusetts, kde si vždy rád zahrám aj golf. Žije tu celá moja rodina. Rád trávim čas so svojimi rodičmi, sestrami, neterami aj synovcami.

Kedy a ako si sa dostal k pokru? Mohol by si nám povedať niečo viac o období pred vybudovaním svojho bankrollu, predtým ako si sa stal profesionálny hráč na plný úväzok?

Hral som iba pre zábavu s priateľmi na strednej škole. Postupne som si ale vypestoval silný záujem o hru. To ma viedlo k tomu, aby som sa naučil viac o tejto hre. Bol som samouk a čítal som toľko kníh, koľko som len dokázal nájsť. Stále to ale nebolo ono! Myslel som si, že som dobrý. V skutočnosti som nemal tušenie ako málo toho stále viem. Počas štúdia som dával dohromady všetky peniaze, ktoré som mal, aby som mohol hrať na PokerStars a ísť do kasína. Začínal som na cash games s najnižšími limitmi a dostal sa až na 5/10. Nakoniec som vždy všetko aj tak prehral!

Potom som sa stretol s profesionálnym pokrovým hráčom Jonathanom Jaffom, ktorý bol tiež z Massachusetts. Naučil som sa, že potrebujem zmeniť svoj prístup, ak sa naozaj chcem stať vážnym hráčom.  Stal sa mojím mentorom. Nechal ma pozerať sa ako hrá, odpovedal na všetky moje otázky, coachoval ma a stackoval na turnaje s nízkymi buy-inmy. Keď som mal 21 rokov, skončil som na 3. mieste v  $3 re-buy turnaji na PokerStars a vyhral $1700. Nechal som svoju prácu na golfovom ihrisku a odvtedy som už nikdy nepracoval.

Vďaka stackingu som sa posunul za dva roky od hrania $10 online MTT v roku 2007 na high stakes regulára. V 2012 sa mi podarili dva vysoké online cashouty. Skončil som druhý v SCOOP turnaji a vyhral som Sunday Milion. Tieto výsledky mi dali slobodu a možnosť viac cestovať a hrať high stakes turnaje. Odvtedy som sa stal prevažne živým hráčom. Rovnaký plán turnajov hrám viac-menej dodnes.

nick-p

V podstate si začal od nuly a vypracoval si sa na uznávaného profesionála. Aký druh stratégie si využíval na vybudovanie dostatočného bankrollu, ktorý si potreboval na postup k vyšším limitom?

Ako som už spomenul, počas prvých piatich rokov mojej kariéry som sa veľa naučil od Jonathana Jaffa. Bol jedným z najlepších 5k HU SnG on-line hráčov, ako aj skvelým turnajovým hráčom. Umožnil mi sledovať všetky jeho hry. Sledoval a kritizoval moje turnajové výsledky. Vždy bol veľmi ochotný odpovedať na otázky a diskutovať so mnou o pokri. Keď som začal hrať turnaje s vysokým buy-inom(25K+), tak som sa veľa naučil počas hry. Hrať s tými najlepšími hráčmi je obrovská skúsenosť. Neexistuje žiadna náhrada za skúsenosti. Skúsenosť je nepochybne najlepším nástrojom pre výučbu.

V čom sú podľa teba najväčšie podobnosti a rozdiely medzi živým a online pokrom?Aký druh pokru si ty osobne užívaš viac?

Najväčší rozdiel je samozrejme možnosť fyzicky vidieť svojich protihráčov. V živom pokri je hmatateľná dynamika pri stole, môžete sledovať neverbálnu komunikáciu, zaradiť si hráčov na základe stereotypných zvykov založených na ich vystupovaní, reči tela atď. Všetky tieto veci pridávajú úplne odlišný element do hry, čo je veľmi dôležité. Aj napriek tomu, je to ale stále tá istá kartová hra, s tými istými matematickými pravidlami a logikou. Či už pri výbere výšky stávky, čítaní hry atď.

V podstate medzi online a živým pokrom nie je žiadny rozdiel, ak sa bavíme o pokrovom rozmýšľaní. Rozdiel je medzi vami a protihráčmi a informáciami, ktoré sú vám dostupné. Samozrejme pri online pokri je tu software, HUD atď. Toto všetko vám tiež poskytuje dodatočné informácie. Každá platforma má svoje vlastné druhy informácií. V tomto období si určite viac užívam live poker. Mám rád, keď som dlhší čas na rovnakom stole. Vtedy mám možnosť cítiť tú dynamiku pri stole, čítať svojich spoluhráčov a používať  všetky tieto informácie tak, aby som sa mohol čo najlepšie rozhodnúť.

Aké ciele si si stanovil? Inými slovami, čo ťa najviac motivuje a prečo?

Nikdy som si nestanovil nijaké finančné ciele. Nikdy som si nepovedal, že chcem vyhrať určitú sumu peňazí za istý čas, alebo že budem hrať x turnajov/hodín za týždeň, mesiac, alebo rok. Ciele, ktoré som si väčšinou stanovil súviseli zvyčajne s prípravou a správaním sa na stole. Mojimi cieľmi sú sústredenosť na stole, dostatok spánku, registrácia do turnajov načas a podobne.

nicholas-petrangelo-winner-9ao-event-lapt-monti-0785

Tvoje meno sa nachádza v TOP 10 rebríčka Global Poker Index ako aj v rebríčku Player of the year . Čo to pre teba znamená?

Myslím, že viac ako všetko ostatné, je to hlavne ocenenie pre mojich priateľov a rodinu mimo pokrového sveta. Je super, že môžu sledovať moje výsledky v porovnaní s ostatnými hráčmi a pozorovať ako stúpam, či klesám v rebríčku. Ja som osobne nikdy nesledoval lídrov rebríčka, pretože si myslím, že v tom, kto je v Top 5 alebo 10 je veľa rozdielov. Myslím, že je veľa hráčov, ktorí sú schopní byť v Top 10, a  preto tieto rebríčky nevypovedajú veľa o tom, kto sú najlepší hráči, ale o tom, komu sa v istú dobu najviac darí.

Aké je tvoje tajomstvo úspechu? Mohol by si dať na záver amatérskym a rekreačným hráčom nejaké rady?

Osobne si myslím, že tajomstvo môjho úspechu je, že poker je mojou obľúbenou činnosťou. Milujem hranie pokru tak isto, ako som ho miloval, keď som začal. Vždy sa rád naučím niečo viac o pokri a veľmi rád hrám. Tieto faktory sú tým, čo ma motivuje a pomáha mi neustále sa zlepšovať.

Amatérskym a rekreačným hráčom by som doporučil študovať poker v rámci ich možností. Netreba sa ponáhľať, aby ste sa dopracovali k tým najvyšším úrovniam, stratégiám pokru a implementovali ich hneď do hry. S veľkým množstvom výukových materiálov a softvéru, ktorý je dnes dostupný je veľmi ľahké naučiť sa nové koncepty a stratégie. Tieto sa ale často nedajú aplikovať do určitého druhu hier a limitov, scenára na stole, alebo typu hráča. Je dôležité používať všetky pomôcky pre výučbu pokru s obozretnosťou. Posúvať sa vlastnou rýchlosťou. Zlé používanie pokročilých metód na dané situácie v pokri, ktoré sú pochopené len z polovice môžu narobiť viac zla ako úžitku.

Ďakujeme Nickovi za skvelý a zaujímavý rozhovor! Bolo nám nesmiernou cťou, prajeme všetko dobré do budúcnosti!

 

 

Pridaj komentár

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.