0 Shares 12780 Views

Spoveď gemblera: Stratil som ženu, dom aj celú rodinu!

apr 04, 2018
0 12781

Justyn Larcombe má 47 rokov a pochádza z Kentu. Justyn mal krásnu ženu a deti, vrcholovú prácu v meste a životný štýl, ktorý nemá každý. Ale potom objavil on-line hazardné hry a zahodil to všetko preč. Teraz otvorene hovorí o tom ako ho tzv. stávky “zadarmo” zviedli späť k hazardu, a to práve v čase keď sa pokúšal zlomiť svoju silnú závislosť.


Hazardné hry boli pre mňa únik. Bolo to miesto, kam by som chodil vždy, keby bola realita príliš ťažká. Moja realita bola obzvlášť ťažká, keď som stratil veľa peňazí. Myslel som si, že to môžem vyhrať späť a všetko bude v poriadku. Bol som závislý na tom uvoľnení endorfínov, ktoré dostanete, keď utratíte peniaze, ktoré si nemôžete dovoliť. Bol som tiež závislý na tom “fyzickom akte” umiestnenia stávky.

Voľné stávky ako lákadlo

Ako závislák som sa niekoľkokrát dal vylúčiť z webových stránok, ale potom som sa presťahoval a znova sa prihlásil na novú adresu. Dostal som e-mail z inej stránky, že mám 50 libier na voľnú stávku. Presvedčil som sám seba, že v skutočnosti to nie je hazard, pretože to bolo zadarmo. Tieto ponuky ma vždy pritiahli späť. Dostal som sa do akéhosi kolobehu “vylučovania” a potom sa znova opäť zaregistroval. Bolo by oveľa jednoduchšie, keby ste po vylúčení boli automaticky zablokovaní zo všetkých webových stránok a nebola tam žiadna cesta späť. Našťastie, už nie som hazardný hráč, ale keď som bol, gembling prevzal úplne môj život.

Ako som sa stal gemblerom?

Z hazardnými hrami som začal až po 40-ke, keď som videl reklamu na online stávku zadarmo vo výške 5 libier, ktorú som si vzal. V skutočnosti som začal stávkovať, pretože som zistil, že môj syn zostal zdravotné postihnutý vo veku 11 mesiacov. Myslím si, že to bol aj môj spôsob, ako to celé zvládnuť. Hazard prevzal môj život. Nakoniec som stratil svoju ženu, môj dom a moju celú rodinu. Teraz viem, že už nikdy nepodám ďalšiu stávku. V lete v roku 2012, keď moja žena zistila, že som prehral všetko, čo sme vlastnili, odišla z našej chaty a odniesla so sebou deti – Matthew (6) a Oscar (4). Ja som sa vtedy ani nepohol od svojho notebooku. Až jedného dňa som si uvedomil, že už tu nie sú.

Prehral som všetko!

” Nebol som otec, nebol som manžel, nebol som zamestnanec,” vysvetľuje Justyn, ex-armádny major, ktorý zdokumentoval jeho zánik v knihe Tails I Lose. Bol som stále v mojej kancelárii a stávkoval som po celú dobu. Odkedy som začal hazardovať som prehral približne 750 000 libier za dva roky, vrátane vlastného kapitálu, ktorý sme mali, aby sme si kúpili svoj dom snov. Prehral som aj všetky manželkine úspory a predal som svoje najcennejšie veci. Emma mi verila, keď som jej povedal, že som skončil v práci ako poisťovací maklér. V skutočnosti som bol prepustený za to, že som podával stávky cez firemnú kreditnú kartu. Prehral som aj úspory, ktoré som si vypožičal pod falošných zámienkami od svojej matky a najlepšieho priateľa.

Akonáhle sa Emma a deti presťahovali k rodičom, niekoľko kilometrov ďaleko. Ráno som sa už ani neobťažoval obliecť, ale ako prvé som zapol svoj počítač a žil som z vrecka zemiakov. Dom som opustil iba keď som potreboval vziať niečo do záložne. Predal som svoje drahé obleky na mieru za rovnaké peniaze za aké ste kúpili uterák. Prehral som aj synove striebro, ktoré dostal na krstiny a bibliu, kde bolo vyryté jeho meno. Skutočne som veril, že ďalšia stávka za dve libry vyhraje všetko naspäť! 

Bez podpory skupiny Anonymný hráč  a mojej matky, ktorá ma presvedčila, aby som s ňou žil v Kente – Justyn verí, že by spáchal nejaký zločin, alebo by sa zabil. Bol som blízko k tomu, aby som so všetkým skoncoval. Justyn je teraz bez dlhov a podarilo sa mu zjednotiť so svojou ženou a deťmi. Pozrite si jeho motivačné video pre TEDx, kde verejne hovorí o svojej závislosti a strate normálneho a šťastného života.

Pridaj komentár

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.