0 Shares 15726 Views

Slovenské pokrové pušky – 1.časť

jan 04, 2017
0 15727

Všetci už veľmi dobre poznáme slovenské pokrové stálice ako napríklad Laco Červený, Dávid Urban, Zdeno Slávik, alebo Štefan Vágner. V pozadí sa nám ale formuje o trochu mladšia, nová generácia šikovných, talentovaných a veľmi snaživých hráčov. Slovenské pokrové “pušky”, ktorými sú napríklad Juraj Šošovička, Matúš Schnierer, Dominik Desset, alebo Ľuboš Polakovič, postupne úspešne zbierajú zaujímavé výsledky na domácich aj zahraničných turnajoch.

Zaujíma Vás ako vidí slovenskú pokrovú scénu budúca generácia mladých pokrových hráčov? Prečítajte si 1.časť krátkeho rozhovoru s prvou dvojicou, bývalým členom Olympic Poker Pro Teamu Jurajom Šošovičkom a freelance dealerom Matúšom Schniererom.

schnierer_

Ahoj, povedz nám ako si sa dostal k pokru a prečo si si túto kartovú hru tak obľúbil?

Matúš: Ahoj, k pokru som sa dostal ako 18 ročný,  keď sme hrávali freerolly v Prievidzi v bowlingu na stoloch pre hostí raz do týždňa. Ako dealer to bolo pred skoro 6 rokmi a samozrejme som pri tom aj hrával. No venovať sa hre ako takej som sa začal naplno pred rokom a pol. Milujem túto hru kvôli mnohým aspektom od ľudí, ktorí ho hrajú až po jednotlivé rozoberanie rúk a študovanie hry samotnej. Samozrejme aj kvôli výhram, keďže som dosť súťaživý človek.

Juraj:K pokru som sa dostal sledovaním TV. Myslím, že na Nova sport doteraz vysielajú pravidelne epizódy z EPT. Neskôr sme začali s kamarátmi hrávať rôzne home games. Niečo som si o tom prečítal, pozrel nejaké videa a hneď ma poker začal baviť.

Aký je doposiaľ tvoj najväčší pokrový úspech na live turnajoch?

Matúš: Na veľký pokrový úspech ešte len čakám, ale pár finálovych stolov už mám za sebou. Niekoľko splitov v Rozvadove na side eventoch a dva finálove stoly na 100k gtd turnajoch. Môj najväčší úspech bolo 4.miesto za €7.576.

Juraj: Môj najväčší úspech je z Apríla minulého roka,  keď som skončil v deale na belgickej pokrovej tour v Rozvadove za €14.500, ale tiež víťazstvo v Concord deepstacku a Olympic poker tour, to boli myslím za 6k obidve.

jurososka

Je tvojím obľúbeným poľom živý poker, alebo uprednostňuješ online grind?

Matúš: Uprednostňujem živý poker. Mám rád stretávanie sa s ľuďmi a hlavne čítanie a sledovanie hráčov. Vždy ma fascinovalo skúšať rozmýšľať ako oponent a podľa toho spraviť nejaké rozhodnutie, čo pri online nie je možné. Snažím sa zlepšiť aj v online sfére, kde mám kamarátov, ktorí sú oveľa lepší ako ja, takže nejaký ten progres tam už je. Čaká ma ale ešte veľmi dlhá cesta.

Juraj: Uprednostňujem live poker, baví ma viac a hlavne v live pokri je oveľa slabšie pole vo všeobecnosti ako v online. Myslím, že online poker bude čím ďalej ťažší. Rád si občas zahrám aj online nejaké MTT, keď mám na to náladu.

Aký je tvoj názor na momentálnu slovenskú pokrovú scénu a s ňou spojené kluby a kasína?

Matúš: Myslím, že Slováci napredujú. Máme zopár hráčov, ktorí sa objavujú v článkoch na výborných  miestach v turnajoch doma aj v zahraničí, čo je výborne! Vždy sa teším, keď niekto z kamarátov, alebo známych hitne! Záleží to na každom človeku, či chce svoju hru zlepšiť, alebo si ide zahrať for fun nejaký turnaj lebo ho to baví.

Čo sa týka klubov a kasín je fajn, že sa snažia robiť turnaje pre hráčov na mieru, aj keď osobne s niektorými vecami ako napríklad “XY chance“ nesúhlasím, lebo je to podľa mňa krok späť. Ak sa to hráčom páči nie som tu na to, aby som súdil. Vyzerá to tak, že to začína byť obľúbenejšie na celom Slovensku, z čoho som trošku prekvapený. Inak turnaje na Slovensku sa zlepšili, garancie sú vyššie, buy-iny nižšie, alebo primerané a veľa hráčov  má možnosť posunúť svoju hru aj bez toho, aby museli ďaleko cestovať.

Juraj: Myslím, že príchodom Banca kasína na slovenský trh sa situácia zlepšila. Každý večer sa tu hrá cash game. Máme možnosť pravidelne si zahrať turnaje s 100k garanciami, a to je podľa mňa fajn. 

Ďakujem chalanom za rozhovor a prajem veľa úspechov do budúcnosti.

 

 

 

 

Pridaj komentár

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.