0 Shares 8642 Views

Slovenské pokrové pušky – 2.časť

jan 15, 2017
0 8643

Zaujíma Vás ako vidí slovenskú pokrovú scénu budúca generácia mladých pokrových hráčov? Aké sú ich najväčšie úspechy a ako sa k pokru vlastne dostali? Prečítajte si 2.časť krátkeho rozhovoru s dvojicou mladých pokrových hráčov Dominikom Dessetom a dealerom Ľubošom Polakovičom.

polakovic

Ahoj, povedz nám ako si sa dostal k pokru a prečo si si túto kartovú hru tak obľúbil?

Ľuboš: Prvýkrát som hral poker ešte ako asi 15-16 ročný doma s otcom a súrodencami a s amatérskym pokrovým setom. Pripomínalo to NLHE, ale nemali sme žiadne blindy a hrali sme ante 1. Postflop ani nikto nevedel kedy je na rade. Predbiehali sme sa! K “serióznemu” pokru som sa dostal úplnou náhodou. Jeden chalan z partie našiel na internete, že sa v Bratislave hrajú freerolly. Spýtal sa ma, či tam s ním nepôjdem. On sa na to vykašlal asi po troch turnajoch, ale zo mňa sa stal “freeroll grinder”. Vtedy som chodieval do Cezaru a občas Concord a Golden Vegas. V lete mali v GV akciu, že prví 10 hráči na kvalde mali free vstup (3/5€), takže som tam bol skoro každý deň. Niekedy koncom Augusta som sa rozhodol, že sa skúsim opýtať floora, či nehľadajú nových dealerov. Dostal som sa na dealerský kurz a o pár týždňov som začal miešať. Miešal som asi 4 mesiace do konca roka 2015 a 30.12 som sa rozhodol, že zo mňa bude nová slovenská pokrová Superstar!

Po prvom mesiaci mi bolo jasné, že do roka budem milionárom (mal som taký heater, že som bol ITM skoro každý turnaj, čo som hral a urobil som celkom fajn roll, ktorý bol  za 2 mesiace preč) Začínal som sa zas zahrávať s myšlienkou, že sa vrátim k miešaniu. Prečo som si poker obľúbil? Vlastne ani neviem. Asi preto, že pre väčšinu ľudí je to iba gambling, ale keď človek hru študuje, tak sa to reálne dá porážať. Plus live poker vo všeobecnosti, nie len na Slovensku je tak strašne soft, že tí ľudia zadarmo odovzdávajú peniaze.

Dominik: K pokru som sa dostal vďaka bratovi, ktorý hrával doma online a ja som sa pozeral. Počas hry mi o tom hovoril a mňa tá hra hneď zaujala. V tých časoch sa začal poker vysielať aj v TV a zaujímalo ma to stále viac. Minulý rok som oslávil 18. narodeniny a išiel si skúsiť zahrať poker aj do kasína a začalo ma to baviť.

Aký je doposiaľ tvoj najväčší pokrový úspech na live turnajoch?

Ľuboš: Reálne skoro žiadny, som never lucky. V marci 2016 som splitol side event  na Majstrovstvách Slovenska v pokri za nejakých €2700 (strašne som uluckoval). Väčšie turnaje som začal vlastne hrávať až teraz od Septembra, takže len zopár mincashov atď., nič závratné.

Dominik: Môj najväčší úspech je z konca minulého roka, keď som po splite vyhral ETOP v Montesine za €7265.

ddesset

Je tvojím obľúbeným poľom živý poker, alebo uprednostňuješ online grind?

Ľuboš: Začínal som s live pokrom a aj hrávam výlučne iba živý poker. V poslednej dobe som sa začal trochu vŕtať v online, lebo si myslím, že ku nejakému výraznejšiemu progresu je to dôležité, ale zatiaľ som sa nedokopal ku poctivému grindeniu.

Dominik: Jednoznačne živý poker

Aký je tvoj názor na momentálnu slovenskú pokrovú scénu a s ňou spojené kluby a kasína?

Ľuboš: Nie som si presne istý o akej pokrovej scéne sa bavíme. Ak myslíme tú “Pro scénu” aka hráči, ktorí chodia pravidelne do Rozvadova, tak je to podľa mňa úplne fajn. Osobne s každým vychádzam celkom dobre a máme zopár ľudí, ktorí majú celkom šajnu. Čo sa týka takých bežných hráčov, je to všade rovnaké. Zmes gamblerov, tilterov, študentov, ktorí chodia len na freerolly, pseudo-regov, ktorí sa “živia pokrom” a ľudia, ktorí to hrajú len pre zábavu. Čo sa týka väčších turnajov, bohužiaľ ešte nie sme tam, kde by sme podľa mňa mohli byť, a preto musíme cestovať na víkendy do Rozvadova, Gorice, alebo minimálne do Viedne, aby sme si mohli zahrať normálny turnaj. Nesťažujem sa, len to konštatujem.

Dominik: Páčia sa mi stále akcie cash game vo viacerých kluboch v Bratislave, ale aj časté turnaje s vysokými garanciami.

Ďakujem aj tejto dvojici hráčov za rozhovor a prajem veľa úspechov do budúcnosti!

Pridaj komentár

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.