0 Shares 2000 Views

20 zlatých Hold’em Poker Odds a štatistík, ktoré nesmieme pri hre zabúdať

júl 04, 2017
0 2001

Čo sú to odds? Odpoveď na túto otázku musí poznať každý hráč, ktorý to myslí s pokrom aspoň trochu vážne! Opakovanie je matkou múdrosti. Pozrime sa spoločne na 20 zlatých pravidiel v podobe Hold´em poker odds a štatistík, ktoré by sme nemali nikdy pri hre zabúdnúť. Ktoré poznatky sú v pokri tie najzákladnejšie a prečo nám práve oni pomáhajú zlepšiť hru? 


1. Prémiové handy

Šance na získanie top štartovnej kombinácie (Esá, dvojica obrázkov, alebo A-K suited) je 2,1%. Ak počas hry čakáte na jednu z týchto kombinácií, tak nikdy nezačnete hrať.

2. Cítiš to na flush?

Ak máte na flope flush draw, skompletizujete svoju ruku 34,97%. To je viac ako tretina.

3. “Ale, veď boli suited!”

Nehrajte žiadne dve karty len preto, že sú suited. Zlepšuje to tvoju handu iba o 2,5%.

4. Pár na flope z hole cards

Pravdepodobnosť, že jedna z vašich kariet vytvorí pár na flope je 32,43%.

5. Hitting the board

Šanca na vytvorenie jedného páru do riveru je až ½.

6. Straight talking

Ak flopneš otvorenú postupku, dostaneš osem outs (8 možných kariet, ktoré dokončia ruku), takže do riveru máš 31,5% šancu na skompletizovanie. Jednoducho sa vždy uisti, že máš tie správne pot odds (hodnota potu vs. hodnota stávky), aby si mohol vidieť ďalšiu kartu.

7. Trojica

Ak už máš pár, šanca na flopnutie setu je len 7.5 / 1 – preto sa uisti, že hráš malé páry lacno a iba vtedy, keď to stojí za to.

8. Inside straight diera

Zriedkakedy stojí za to ho ťahať. Svoj gutshot chytíš približne na 9%.

9. Over-pair

Väčší pár vyhrá približne 80%  (alebo štyrikrát z piatich). Takže ak máte QQ a vidíte bet, raise a re-raise pred sebou, pravdepodobne stojíte proti kráľom a esám, alebo prípadne obidvom. Time to fold.

10. Dokonalé karty

Ak potrebujete dve presné karty na turn a river, šanca na získanie oboch je len 0,3%. Ak dostanete jednu, je tam šanca 4,55%, že príde aj tá druhá.

11. Sú to preteky

Pár proti dvom overcards sa často nazýva coin-flip alebo race, pretože každý z nich vyhrá asi 1 z 2 prípadov. Ak sú overcards suited, pár vyhrá v 46% -54% prípadoch, ak je offsuited, tak šanca je 48% -57% .

12. Kicker problém

Ak sa tvoja najvyššia karta zhoduje s kartou tvojho súpera, ale tvoj kicker je menší (napríklad Q proti K, máš len 24% šancu na výhru (alebo asi jednu zo štyroch).

13. Suited connectors

Ľudia hovoria o tom, že stredné suited konektory sú lepšie ako esá, kvôli svojim straight a flush možnostiam. Ale ak držíš esá, nepanikár – pár porazí tieto konektory približne v 80% prípadov.

14. Pocket pair

Možno to ani nezdá, ale dostaneš pocket pair priemerne raz za každých 17 rúk, alebo asi 6% svojho času strávenom na stole.

15. Flush up

Existuje dôvod pre foldovanie nízkych rúk. Aj keď sú suited, šanca na flopnutie farby je len 0,8% – alebo 124/1.

16. 2 + 2 na flope

Pravdepodobnosť dvojitého spárovania (z hole kariet) je asi 2%.

17. Full house 1.časť

Ak dostaneš dva páry na flope, šanca na tvoj full-house do riveru je 16,74%.

18. Full house 2.časť

Ak flopneš trojicu, šance na to, že skompletizuješ svoj full-house do riveru dosiahli až 33,4%, alebo 1 z 3.

19. Live cards

Bluff s náhodnými kartami, s ktorými si sa rozhodol ukradnúť blindy bol dorovnaný s AK. Nič, nie je stratené, pretože tie náhodné nízke karty vyhrajú v 35%  prípadoch!

20. Nelov s JJ

Pocket jacks je známá ako veľká nebezpečná ruka v Texas Hold’eme. Môže síce vyzerať dobre, ale šance, že na flop dorazí vyššia karta je 52%, čo znamená, že tvoje “rybacie háčky” majú menej ako polovičnú šancu na prežitie.

Podobný článok: Menej známe výrazy a terminológia v pokri

Pridaj komentár

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.