0 Shares 20304 Views

Je počítanie kariet na Blackjacku podvod?

sep 26, 2016
0 20305

Nie! Oficiálne to nie je nič nelegálne, ale každé casino má právo vás pri akomkoľvek malom podozrení vyhodiť z casina. Ak sa tak stane, budete doživotne na ich čiernej listine tzv. blackliste hráčov, ktorí už nie su viac vítaní za hracími stolmi. Počítanie kariet nepatrí zrovna k najľahším disciplínam “podvádzania“. Vyžaduje dobrú znalosť blackjack pravidiel, bystrú matematickú myseľ a hodiny tréningu v praxi.

21jimAk si myslíte, že sa ľahko obohatíte ako študenti matematiky v hollywodskom trháku 21 Oko bere, tak radšej na to zabudnite. Film je síce inšpirovaný skutočnými udalosťami z 80. a 90.rokov, kedy MIT Blackjack Team obral casina o slušnú sumu peňazí. Film treba brať skôr ako dobrú víkendovú oddychovku. V dnešnej dobe sa síce Blackjack pravidlá nijako špecificky nezmenili. Casina však majú rôzne spôsoby ako predísť možným vysokým prehrám na stoloch aj pri pokuse hráčov počítať karty.

( Krupiér mení spôsob miešania kariet pri manuálnom miešaní, sekne s cutting card cca 1/3 až ½ shoe (všetky karty v boxe, ktoré sú pripravené na rozdanie), pravidelná výmena krupierov, používanie elektronických miešačiek atď.)

Počítanie kariet je stále možné, ale stáva sa zároveň menej efektívnym.

Ako to funguje?

Pri počítaní kariet v BJ sa nemusia počítať všetky karty, ktoré sú vyložené na stole. Všetká energia tzv. card counterov sa sústredí na karty s hodnotou desať (10, J, Q, K, A).

Ak na rozdanie zostáva veľké množstvo kariet s hodnotou desať, menia sa aj  šance na výhru, ktoré sa zvyšujú. Šanca dostať Blackjack je tiež vyššia. Stávky sa zvyšujú a znižujú v boxoch podľa toho aké karty zostali ešte v balíčku. Jednoduché a logické, avšak v praxi dosť náročné. Celá stratégia spočíva v systéme prirátania a odrátania jedného bodu (+1, -1). Na začiatku hry sa vždy začína s nulou. Ak príde nízka karta (2,3, 4, 5, 6) pripočíta sa +1. Ak prídu vysoké (10, J, Q, K) odráta sa -1. Všetky zvyšné karty sú nezaujímavé a majú neutrálnu hodnotu (7,8 sú „mrtvé“ karty-dead cards)

Príklad: Na stole bolo vyložených 10 nízkych kariet (+10) a 6 vysokých (-6). Dostaneme sa k súčtu +4 tzv. running count.

Je potrebné ho vydeliť počtom balíkov kariet, ktoré ostávajú v hre. U nás v kasínach sa hrá BJ so 6 balíkmi (312 kariet). Povedzme, že už boli rozdané 2 balíky (treba si pamätať teda ešte aj koľko kariet už bolo vyložených spolu na stol). Náš doterajší konečný výsledok +4 vydelíme ešte dvojkou a dostaneme sa k číslu +2 tzv. true count. Podľa tohto výsledného čísla sa určuje výška stávky!

True count +2 a viac, stávky sa zvyšujú. Ak true count začne klesať, stávky sa znižujú. Na pôvodnú základnú stávku s ktorou ste začínali na začiatku hry sa vrátite, keď klesnete pod +2.

V praxi to vyzerá nasledovne: základná min.stávka na  BJ je 5€. Pri +2, stávka sa zdvojnásobí na 10€. Pri +3, stávka sa strojnásobí na 15€ atď.

Zaujímavosť: členom MIT blackjack teamu bol aj Fult tilt Pro Andy Bloch. Profesionálny hráč pokru, ktorý za svoju pokrovú karieru dokázal vyhrať viac ako 5 miliónov dolárov. Vydal vlastné instruktážne DVD s názvom Beating Blackjack, v ktorom vysvetľuje techniku počítania kariet. Celé 1.5 hod. dokumentáne video: The True Story of The MIT Blackjack Team v angličtine si môžete pozrieť tu:

Tip krupiera: Doma si môžte natrénovať počítanie kariet a vyskúšať obtiažnosť tejto stratégie. Najprv začnite s 1 balíčkom kariet a pekne pomaly. Neskôr pridávajte ďaľšie a skúste počítať aj s časovým limitom. Vyťahujte kartu za kartou a pripočítavajte a odpočítavajte. Naučte sa úplne ignorovať mŕtve karty bez hodnoty- 7, 8. Na konci vám vždy musí vyjsť running count výsledok nula! Je jedno koľko balíkov využijete, výsledok bude vždy rovnaký! Ak sa vám to podarí, úspešne ste zvládli základy. Otázne je, či si trúfate na takúto  rebéliu aj v casine?

Pridaj komentár

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.