0 Shares 7838 Views

Legendárny ruletový systém MARTINGALE

sep 26, 2016
0 7839

Tento asi najznámejší hrací systém, ktorý je pomenovaný po Johnovy Henrym Martindalovi, majiteľovi kasína v Londýne v 18.storočí. Je to veľmi obľúbený a jednoduchý systém. John bol presvedčený, že kasíno musí vždy zvíťaziť a svojich hráčov nabádal na zdvojnásobovanie stávok vždy keď prehrajú. Jeho zbohatlícki priatelia vďaka jeho radám priniesli do kasína veľa peňazí – doslova ubili ruletuprekonali aj tie najťažšie série. Neskôr sa dostal  John do finančných problémov a vyhlásil bankrot kasína. Po rokoch sa na všetko zabudlo, dokonca sa aj na jeho meno. Všetci však spomínali na systém, ktorým sa dá poraziť ruleta = Martingale system.

Charles Wells bol ďalším zaujímavým človekom. Stal sa legendárnym gemblérom, ktorému sa podarilo vďaka svojím výhram zapísať do kroniky gemblingu. V roku 1891 (o sto rokov neskôr) sa vybral s obrovským balíkom peňazí do Monte Carla. Každý hráč vie, akým finančným kapitálom Monte Carlo disponuje. Charles strávil za ruletou celé 3 dni a začal hru so 4000 frankami a 12x sa mu podarilo rozbiť bank s pomocou využitia Martingalovho systému!

Jeho konečná výhra bola šokujúcich 1 milión frankov! Muž sa stal okamžite legendou a zapĺňal titulky všetkých novín. Charles Coborn o ňom napísal pieseň: Muž, ktorý rozbil bank v Monte Carle!

Ako správne hrať Martingale?

Princíp celého systému je založený na zdvojnásobovaní svojich stávok po každom prehratom spine. Treba však vsádzať na stávky s pomerom 1:1. To sú vonkajšie šance : červená-čierna, párne-nepárne čísla, vysoké (19-36) – nízke čísla (1-18)

Príklad: Stavíš 5€ na červenú. Padne čierna. Prehru neberieš ako prehru, ale skôr ako investíciu do budúcej stávky, ktorú zdvojnásobíš. Takže vsadíš 10€ na ďalší spin, ak prehráš vsadíš 20€ atď. Takto to pokračuje až dokým nepadne tvoja vytúžená čierna. Potom začínaš opäť od začiatku. Je to veľmi agresívny systém a pozná ho každý správny gemblér. Myslím, že môžeme zhodnotiť, že je aj náročný na peňaženku. Existujú aj rôzne varianty Martingale ako napr. Wait Martingale (čakací) – hráč čaká určitú dobu dokým napríklad nepadne určitá farba napríklad 3x za sebou a až potom začne vsádzať na opačnú farbu. Vsádzanie na farbu, ktorá práve padla – hráč verí, že jeho farba bude padať do nekonečna. Napr. kombinácia čierna – červená – čierna – červená – čierna – červená. Vsadí sa vždy na farbu, ktorá spadla v predchádzajúcom spine. Pre hráčov s tučnými vreckami je tu ešte najagresívnejšia forma Veľký Martingale.

Mýt, alebo to naozaj funguje?

Treba si uvedomiť pár faktorov, ktoré ovplyvňujú celú hru. Zrada celého systému spočíva v tom, že zdvojnásobovanie rastie astronomickou rýchlosťou. Je potrebné mať dosť veľký kapitál skúšať tieto srandičky na rulete. Zopakovať úspech Charlese Wellse sa dnes už nepodarí asi nikomu. Väčšina kasín ma nastavené minimum a maximum na vonkajších šanciach. Minimum sa napríklad rovná 5€ a maximum 100€. Vsadiť sa môžu iba násobky piatich. Toto nastavenie nám dovolí stávku zdvojnásobiť iba 4x (10,20,40,80)!

roulette-trivia-from-casino-fantasia-2-638

Pridaj komentár

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.