0 Shares 3453 Views

Phil Ivey, Gus Hansen a Ja!

dec 28, 2016
0 3454
Spomienka na hru

Spomínam si na $1500/$3000 mix game v Bellagiu. Hrali sme 8 rúk z každej hry. Mix game pozostáva z 11 hier: Hold´em, Omaha 8, Razz, Stud, Stud 8, 2-7 Triple Draw, Pot Limit Omaha, No Limit Hold´em, 2-7 No Limit Single Draw, Badugi, 2-7 Razz. Blindy pre Limit hry boli $1000/$1500 a pre No Limit/Pot Limit $500/$800, BB hodil ešte do potu vždy dead $700 a SB dead $500. To zaistilo, že suma ktorá bola zaplatená za jedno kolo v big hrách je ekvivalentná v limit hrách. Bolo to dobré aj pre akciu.

Obsadenie za stolom je pre mňa nostalgické: Phil Ivey, Doyle Brunson, Gus Hansen, Patrik Antonius, Jennifer Harman. Boli sme tu všetci ako za starých čias.

Už si presne nepamätám rok, ale boli sme na turnaji v San Diegu. Všetci High stakes hráči sa zišli, dokonca aj Chip ReeseJohny Chan. Po turnaji sa rozpadla $4000/$8000 cash game, pretože si nikto nedoniesol so sebou toľko peňazí. Dohodli sme sa, že budeme hrať s $1 žetónmi. Toto vyžadovalo veľa vzájomnej dôvery medzi hráčmi a nemyslím si, že som niekedy videl niečo podobné. Začali sme ako full ring, ale po 12 hodinách sme zostali iba Phil Ivey, Gus Hansen a ja. Hrali sme 8-game mix s 100k cap pri blindoch 10k/20k. Swingy tu boli obrovské!

Okolo 8 ráno sa na mňa Phil pozrel a povedal: „Zlomil si si čerešničku, hm?“. Nemal som tušenie čo to do pekla znamená? „Čo tým myslíš?“ spýtal som sa. “Už si vo fazuľovom meste!“ odvetil. “Prvýkrát si dole veľkú fazuľu?“. Stále som si nebol istý o čom to hovorí a potom som si uvedomil, že som prehrával 1.3 milióna. “Predpokladám, že veľká fazuľa je milión, dobre vedieť!” Ivey sa len usmieval.

Mal pravdu. To bolo prvýkrát keď som bol dole viac ako milión v pokri. Hrali sme 24 hodín a na konci sa mi podarilo vyhrať zopár capped PLO potov a dostať sa zo svoje mizérie.ivey-negreanu-3-830x415

V tú noc bolo všetko iné a viem, že to tak vnímal aj Ivey. Pravidelne mi to pripomínal počas hry. Bola to pre neho jedna z najlepších nocí akú kedy prežil pri hraní kariet. Som si istý, že sa mu tiež poriadne vryla do pamäti tak ako mne. Nedokážem slovami opísať, prečo to všetko bolo také iné, alebo prečo sa mi vryla tak hlboko do pamäti. Ak by som to mal opísať jedným slovom, tak by to určite bolo slovom: animálne. Boli sme ako traja mladí býci, ktorí zápasia v malom kasíne v San Diegu o milióny s $1 žetónmi.

Žiadnu z iných ďalších cash games si nepamätám takto živo ako túto. Bola to výnimočná session s Philom Iveym a Gusom Hansenom!

Pridaj komentár

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.