0 Shares 7421 Views

Irish Open, PartyPoker MILLIONS, alebo ako skončiť s freelance pokrom?!

máj 02, 2017
0 7422

Po dlhoročných skúsenostiach vo svete freelance pokru, musím objektívne zhodnotiť, že freelance dealer nie je určite tou najhoršou prácou na svete. Avšak, pre niektorých vrátane mňa, je to práca iba do určitého životného obdobia. Byť súčasťou najväčších a najprestížnejších pokrových festivalov je snom mnohých pokrových dealerov. Úprimne, neexistuje asi lepší job pre mladých ľudí. Cestovať po svete, spoznávať cudzie krajiny a dostať balík peňazí za 2-3 týždne práce zohreje asi každú peňaženku. Poker freelancing pomáha udržať individuálnu nezávislosť a finančnú slobodu tým najľahším spôsobom. Prečo by niekto skončil s takýmto druhom práce?


Každý sme iný, sto ľudí – sto chutí a tisíc pohľadov na svet. V pokrovom freelance svete sa ľahko a veľmi pohodlne “zaseknete” na stoličke. Ako freelancer môžete po desaťročia stagnovať na dealerskom poste. Neexistuje tu žiadna motivácia, okrem tej finančnej. Jednoducho zostárnete v sede. Ak ste kariérny typ, nepostúpite vyššie, lebo ani nie je kde. Môžte ešte skúsiť bezvýznamné čakanie na prípadné úmrtia floorov a najvyššieho manažmentu. Kariérny postup pri freelance joboch takmer neexistuje. Samozrejme, nájdu sa aj takí, ktorí túto prácu budú milovať celý život. Ja sa s touto myšlienkou, ale nedokážem vôbec zosobniť. Nechcem sa jedného dňa zobudiť a oslavovať 40-ku pri rozdávaní kariet 20-ročným chlapcom v slnečných okuliaroch.

Aktívny freelance dealer je skoro každý týždeň na inom festivale a v inej krajine. Najlepším a najefektívnejším spôsobom zostáva už len vyšliapať si svoj posteľový hierarchický rebríček za fiktívnou kariérou. Ak sa, ale narodíte s chrbtovou kosťou a nulovým nožným uhlom, bude to iba celoživotná freelance stagnácia s nenaplnenými cieľmi.

Minulý mesiac som sa opäť zúčastnila legendárneho dublinského Irish Open festivalu, ktorý bol spojený s Norwegian Championship. Masívny, 13 dní trvajúci festival s obrovským poľom profesionálnych a rekreačných hráčov. Tieto poker tours sú snom každého namotivovaného dealera, ktorý túži byť ich súčasťou. Ja osobne už v tejto práci nedokážem nájsť ani malý kúsok potešenia. Celý festival bol pre mňa ako 14 dní verejno-prospešných prác. Za svižné elegantné miešanie a bezchybnú matematiku vám nikto nedá vavrínové vence. Je to práve chýbajúca motivácia, ktorá núti ľudí odchádzať a robiť radikálne zmeny vo svojich životoch.

Nakoniec dealerčina je iba rutinná práca s veľmi vysokým fyzickým a duševným vypätím. Kreatívnemu človeku, však pomaly zožiera dušu. Väčšina mojich kolegov po 30-ke túto prácu prirovnáva k práci vo fabrike. Nekonečné 17 a viac hodinové smeny spôsobujúce tichú ujmu na zdraví sú už iba klinčekmi do pokrovo-pracovnej rakvy. Každý deň za stolmi mi sekundu po sekunde dokazoval ako sú pre mňa tieto festivaly z dealerskej pozície frustrujúce a ubíjajúce. Verím, že celý tento proces pracovnej demotivácie ide s vekom, a preto sa pohľad na veci aj dynamicky mení.

Freelance poker je naozaj skvelý job, keď máte tak 25 rokov a za 2 týždne zarobíte 5-násobok výplaty svojej matky. Čo bude, ale ďalej, keď budete mať 35, 45 a 55? Teraz, keď máte tých 25, tak určite nerozmýšľate nad ďalekou budúcnosťou o dekádu rokov dopredu. Nebudem Vám to, preto kaziť, užívajte si túto prácu pokiaľ je to možné. Byť freelance dealer na najväčších poker tours na svete určite nie je tou najhoršou prácou. Tento job je časovo obmedzený a s rozheganými kosťami si už iba ťažko dokážete užívať pokrovú pompéznosť festivalov.

Gigantický PartyPoker MILLIONS s neuveriteľnou garanciou 6.000 000£ v anglickom Nottinghame už iba zatĺkol klinček po hlavičke. Za pokrovými stolmi som vydržala približne 3 dni a neskôr som sa utiahla k špecifickej poker administrácii. Hodiny sedenia za počítačom a využívanie poslednej mozgovej bunky, ktorá mi za tie roky zostala stratene pobehujúc v hlave, bolo síce náročné. Avšak, predstava pravidelného ohýbania sa a pýtania “strašidelného” ante každú ruku bola omnoho zdrvujúcejšia.

Ako sa dá dať “výpoveď” z poker freelancingu?

Teoreticky asi nedá, pretože ste pánom svojho času a akceptujete ponuky, o ktoré máte záujem. Najefektívnejším spôsobom je iba jediná možnosť a to, dať sa doživotne vyhodiť z freelance pokrovej databázy. Tak budiš! A stalo sa a bolo svetlo…Čo bude, ale ďalej?

Verím, že v živote sa treba snažiť po fázach posúvať, skúsiť robiť to, čo nás naozaj baví a niekedy i vycúvať zo svojich komfortných zón. Moja vášeň pre poker je jednoznačne doživotná a zahodiť svoje rôznorodé skúsenosti z gaming priemyslu by bol profesionálny hriech. Možností ako zostať vo svete pokru a ďalších hráčskych vášni je predsa stále veľa.

Všetky osobné skúsenosti a poker freelance know-how, preto pripravujem vo svojom novom projekte s názvom dealers4dealers Tento projekt by mal byť úspešne spustený už čoskoro a bude určite zaujímavý pre všetkých tých, ktorých táto práca stále baví. Ak chceš vedieť viac, tak pravidelne sleduj Allin1 blog.

Viac podobných článkov: Čo je Poker freelancing?


Zober si zľavu 15 a 25 na svoj ďalší pobyt. Klikni na banner a jednoducho získaj zľavu na ubytovanie!

 

Pridaj komentár

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.