0 Shares 3728 Views

Mytológia pravých ruletových gemblerov!

sep 26, 2016
0 3729

V hazardných hrách sa stretnete vo všeobecnosti s veľa nezmyslami, poverami a omylmi. Tí praví zdegenerovaní gembleri veria naozaj všetkému od ovládania guličky magnetmi, tajnými tlačítkami umiestnenými pod ruletovým stolom až po neviditeľné laserové ovládanie kamerovým systémom.

Pri svojej práci som sa stretla s naozaj veľa šialenými teóriami, ktoré si zaslúžia zhrnutie do unikátneho článku o gemblerstve. Gembler asi nikdy neprestane veriť, že na rulete sa jednoducho  nedá dlhodobo vyhrávať a už vôbec sa nedá poraziť vymyslenými ruletovými systémami, ktoré môžete nájsť po internete.

666Ruleta je forma zábavy pre bohatých ľudí, alebo pre tých ktorí sa naozaj chcú zabaviť a skúsiť svoje šťastie. Týmto ruletovým ”panicom” sa to aj väčšinou podarí. Stačí položiť jediný žetón priamo na číslo, a to číslo s pravdepodobnosťou 1/37 na francúzskej rulete magicky padne! A to je začiatok toho ako Vás toto čertovo koleso pritiahne do svojich “ohnivých” pazúrov. Veď nie nadarmo sa súčet všetkých čísiel na rulete rovná diabolským 666!

Všemohúca gulička

Poďme však naspäť k naším ruletovým mýtom. Najčastejším je asi omyl s guličkou. Gembler buď verí, že gulička si zázračne pamätá všetky predchádzajúce čísla, ktoré padli na rulete v chronologickom poradí. Gulička tiež vie, ktoré ešte padnú, pretože je “naprogramovaná” (kasínom, alebo Bohom gemblingu).

Gulička žiadnu naprogramovanosť nepotrebuje, tak ako sa casino nikdy nestane charitou! Toto je tzv. Gambler´s fallacy, čiže základný hráčsky omyl všetkých nešťastných! Číselné výsledky predošlých hodov neovplyvňujú vôbec žiadnym spôsobom ďalšie nové spiny, a preto pravdepodobnosť každého nového spinu je vždy úplne rovnaká!

Všetko je ľahko zdôvodnené pomocou základnej matematiky a pravdepodobnosti. Žiadny podvod tu nie je potrebný a dlhodobá ziskovosť kasína je zaručená práve nulou, ktorá berie všetky vonkajšie stávky. (Niekedy kasíno vyhráva iba 50% zo stávky a 50% sa necháva hráčovi. Vklad 100€ na červenú, padne zelená 0, prehráte 50€. Záleží od jednotlivých kasín, ktoré si pravidlá môžu upraviť podľa seba! Elektronická ruleta vám zoberie celú stávku)

Pravdepodobnosť si môžme ukázať na jednoduchom príklade. Máme na stole 10 rovnakých peňaženiek, ale iba v jednej z nich je 5€. Akú máme šancu, že si vyberieme práve peňaženku, kde sú peniaze?

Áno je to 1 z 10 prípadov, čo je 1/10, alebo 10%. Ako vidíte stačí iba použiť zdravý sedliacky rozum a uvedomiť si, že každý nový spin na rulete má rovnakú pravdepodobnosť. Raz sa mi však podaril husársky kúsok a číslo 12 padlo za sebou 6x. Našťastie nehral na stole žiadny hráč. Neskôr, keď do kasína vkročil jeden gemblersky ruletový regulár a obľúbenec ZERO SPIELU, nechápavo pozeral na tabuľu s číslami a povedal:

“ To ste ale nehodili slečna, že?!” (Ale áno hodila..a ty si tu nebol, takže nič nevyhráš!)

Šťastie začiatočníka – neuveriteľný „fenomén“ gemblingu!

A už ste naši, tak sme to zvykli hovorievať v kasíne. Ruletový panic príde na živú ruletu a má pocit, že poráža diablovo kolo svojím nevyčerpateľným šťastím a systémom, ktorý si myslí, že má. Je neporaziteľný, pretože vyhráva a endorfínmi má zaplavené celé telo. Na tento skvelý pocit si veľmi ľahko zvykne.

 …a už je chytený, chytenýýý…Už je náš, tralala! 

Úspešne sa mu podarí prvý a posledný krát odpochodovať ku cashierovi, kde si zamení svoje žetóny v hodnote 300€, ktoré vyhral iba z dvacky. Vidina ľahko zarobených peňazí ho však ku stolu skôr, alebo neskôr opäť privedie. Ak ale šťastena nestojí po jeho boku začne si nahovárať, že urobil niečo zle, chybu, ktorá spôsobuje prehry. Do kasína sa začne opakovane vracať a naháňať ten slastný pocit z výhry. Pokúšať šťastie je síce veľká zábava, ale hru treba brať so správnym prístupom.

Kasíno nepotrebuje žiadne triky a magické gombíky na zastavenie guličky na najslabšom čísle! V kasíne nikdy nebudete favoritom! V priemere 1 z 37 spinov sú peniaze pre house, to je 2,65 % priemerného zisku pre kasíno.

Poverčivosť hráčov často vedie k presvedčeniu, že ak padla 3x za sebou čierna farba, teraz už bezpodmienečne musí padnúť červená. Ruleta a ani gulička pamäť a vedomie nemá a nič nemusí. Pravdepodobnosť je vždy rovnaká, tj. 18 spôsobov z 37 možností (vo francúzskej rulete 36 čísiel + 0). Hlavne si treba uvedomiť, že ak vsádzate či už na červené alebo čierne čísla, v každom prípade máte vsadené na 18 čísiel a proti Vám stojí 19. Zelená nula nepadá tak často, je tiež iba ďalším mýtom. Nula je výnimočná iba svojou zelenou farbou, ktorá vôbec neuberá, alebo nepridáva na jej pravdepodobnosti.

Rada krupiéra: Neopúšťať sa a neprehrať dieťaťu desiatu do školy!

House always wins!

Pridaj komentár

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.