0 Shares 9187 Views

Aká bola práca krupiérky v najexkluzívnejšom londýnskom klube?

mar 28, 2017
0 9188

Angličanka Samantha Rea pracovala ako krupiérka v Mayfair kasíne (neskôr známe ako Palm Beach Casino), ktoré svojou reputáciou stále patrí k naprestížnejším kasínam v Londýne. V tomto kasíne som pred rokmi párkrát bola. Prekvapili ma najmä ich obrovské a nepraktické žlté £100.000 žetóny. Prednedávnom, Samantha poskytla zaujímavý rozhovor o tom, aké to bolo pracovať v tomto vychýrenom klube. S bývalou profesionálnou krupiérkou som sa spojila a súhlasila s prekladom jednotlivých citátov. Celý článok v angličtine nájdete na londonist.com. Aké to je naozaj pracovať ako krupiér v tomto najexkluzívnejšom londýnskom klube? Všetky zážitky pochádzajú od ozajstných zamestnancov Mayfair kasína.


” Keď som pracovala ako krupiérka v Mayfair kasíne, tak som si niekedy predstavovala, že skladám police v Tescu. Bolo to lepšie ako hovoriť ľuďom, čo bolo naozaj mojou prácou. Akonáhle sa dozvedeli, že dealujem ruletu, blackjack a ďalšie kasínové hry pre multi-miliardárov, začalo ich nevyhnutné a zvedavé pátranie, počínajúc otázkami: Aké je najväčšie množstvo peňazí, ktoré si videla niekoho vyhrať, alebo prehrať? Musíš pracovať čudné smeny? Musíš sa stretávať s veľa zaujímavými ľuďmi! Nie som si istá, prečo niekto predpokladá, že gembleri sú zaujímaví (opak je pravdou), ale niektorí z nich sú rozhodne bujne temperamentní.”

Koľko ste najviac videli niekoho vyhrať?

” Najviac som videl vyhrať 5,3 miliónov libier! Bol to nejaký rus a bolo to asi za päť hodín na rulete. Hral s £1.000 žetónmi a vsádzal £100,000 na každý spin. Mohlo by sa predpokladať, že takýto bohatý hráč bude mať radosť, ale on bol úplne rovnaký ako keď vošiel dovnútra. Správal sa ako gangster v domnení, že je James Bond. “

” Na rulete som videl 1.4 miliónovú výhru na jeden spin. Hráč hral s £1.000 a £5.000 žetónmi a na spin stavil až £80,000. Bol v hráčskom vytržení a tipol dealerovi £50,000! Zvyčajne tipoval 10% z jeho výhry, ale £100,000 tip v tomto prípade určite neplánoval!”

” Spomínam si, ako som ráz vyplácala v plaque-och (plastové tehličky vysokej hodnoty). Pomyslela som si. Bože môj, tento kus plastu je £1.000.000! To je moja hypotéka…a desaťkrát! Vtedy musíte myslieť na to, ako na kus plastu, pretože inak sa budete chcieť sami dobodať a zničí to vašu dušu!”

” Keď som hodil výherné číslo, často som si myslel. Nemôžu jednoducho predstierať, že som trafil prázdne číslo a dať mi tú výhru? Vyriešilo by mi to môj život a pre nich je to len ďalšie prehrané číslo. “

Koľko ste videli niekoho prehrať?

” Videl som jedného austrálskeho gemblera prehrať £10,1 miliónov za tri hodiny na blackjacku. Hral všetkých sedem boxov po £25.000 a ako reagoval na svoje prehry? Nie, moc dobre! Bol to pravdepodobne najviac agresívny gembler na akého by ste v tomto priemysle mohli naraziť. Bol ako taká beštia! Mal prsty ako viedenské párky, búchal do stola a nadával každému do hajzlov a kuriev. Zhodil stôl na tehotné dievča, potom jej zaplatil a problém zmizol. “

” Niekoľko hráčov tu prehralo tri až päť miliónov za pár hodín. Jeden chlap len vstal, poďakoval a odišiel od stola. Ďalší gembleri boli veľmi naštvaní. Jeden z nich zdvihol ťažkú stoličku do výšky kolien a hodil ju asi 20 – 30 stôp šmykom po podlahe. Ďalší zobral guličku z ruletového cylindra a hodil ju cez kasíno. Bol tu aj taký, ktorý schmatol kasíno manažéra za golier a držal ho proti múru, vyhrážajúc sa, že ho udrie.”

Aké je ešte správanie ľudí, ktorí prehrali milióny libier v kasíne?

” Jeden turecký gembler zvykol hovoriť krupiérke: Máš špinavé prsia! V jednom momente prehrával asi £800.000 a povedal jej: Pretiahnem ti tvoju mamu! Krupiérka, ale pohotovo odpovedala: Nemala to už istú chvíľu, možno by jej ani tak neprekážalo, keby ste za ňou zašiel. Túto ironickú odpoveď už vôbec nezvládol. Kopal do všetkých stoličiek okolo seba a zhodil všetky žetóny. Krupiérka bola “vo vare”, takže sa iba smiala a manažérka kasína musela vyprázdniť celú miestnosť určenú pre personál. “

” Bolo na mňa napľuté a vyhrážali sa mi aj zabitím. Bola som na večeri s iným manažérom v kasíno reštaurácii. Zrazu okolo mňa prešiel nespokojný zákazník a napľul mi do môjho jedla. Povedal niečo v arabčine o mojej matke, že spala s koňom, alebo oslom. To bol preklad, ktorý mi dal jeden z čašníkov. Videla som aj ako hráč zdvihol stoličku a hodiť ju cez stôl na krupiéra. Kopali aj do mramorových sôch a starožitností v kasíne.”

Ďaľšie bláznivé kasíno degenerácie gemblerov

” Videla som chlapa ako stál a zároveň močil pri ruletovom stole, pretože padali jeho čísla a nechcel opustiť stôl a odísť na záchod. Každý v kasíne videl ako sú jeho nohavice postupne vlhkejšie a vlhkejšie. Bol vo vnútri len pár tisíc. Zostal ešte pár spinov a potom zdrhol. “

“Austrálskemu hráčovi sme museli priniesť Big Mac a hranolky, pretože nechcel jesť z kasíno reštaurácie. Jednoducho nás prinútil priviesť mu McDonald! Niekto mu pre to skočil a naservíroval mu to na tanier. Hráč sa na neho pozrel a povedal: Nie, chcem to v tej zasranej krabici! Museli sme ísť po ďalší, a to len preto, aby to mohol jesť z tej krabice.”

Ak si teda myslíte, že obsluhovať solventných zákazníkov v kasíne musí byť vždy na úrovni, opak je pravdou. Väčšinou títo zbohatlíci nemajú žiadny charakter a ich alter ego je 1000-krát väčšie ako všetky ruletové stoly v kasíne.

Podobné článkyNajväčší gambleri v histórii hazarduMytológia pravých ruletových gemblerov

Zdroj: Londonist.com

Pridaj komentár

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.