0 Shares 19347 Views

Aké to je byť krupiérom?

okt 11, 2016
0 19348

Práca, nech je akokoľvek dobrá, je stále práca a asi nikdy som sa nedokázala úplne stotožniť s názorom: Milujem svoju prácu! Ak pracujete pre cudzích, stále len otročíte na pánskom a na ich zadky, nech je v práci akokoľvek dobre, to obdobie prejde a zošedne do klasického frustrovaného stereotypu.

A tak je to aj s prácou v kasínach. Lukratívnosť práce krupiéra rapídne upadla rokmi v rebríčku lukratívnosti. Novodobé kasína sú radi, že vôbec majú nejakých rýchlo-kurzových krupiérov za stolmi. Starý inventár  Old school inšpektorov sa nepočíta. To sú legendy a nesmrteľní králi svojej doby! Klobúk dole páni a dámy! 

Práca kasíno krupiéra je síce odlišná od iných profesií, pretože je viac ako práca. Stane sa veľmi nepozorovane vašim životným štýlom. Neskôr i blúdnym kruhom, z ktorého nie je úniku.

Prečo?

Pracujete väčšinou v noci. Okrem toho, že si ani neuvedomíte ako sa vám pomaly prestaví váš biorytmus stanete sa nočným tvorom. Budete žiť úplne odlišný život ako normálni pozemšťania. Pravidelné voľná v strede týždňa dávajú opäť iba limitované možnosti.

1.Ísť na “kávu” s niekým z práce (väčšina ľudí má voľno cez víkendy. Nikto nemá čas v pondelok o 13.00 hod.).

2.Neísť na “kávu”.

V konečnom dôsledku sa váš okruh priateľov scvrkne na kolegov, spolubývajúcich a rodičov. Ak máte už založenú rodinu, ktorá žije svoje životy cez deň a v noci spí. To bude tiež časom obtiažnejšie na správne fungovanie. Nuž, nie je to veru práca ako každá iná! To ale na začiatku neviete. Budete žiť nočný život Batmana! Neskôr možno aj bez Robina (manželky/frajerky, veľmi často opúšťali mojich kolegov).

Dôvody: Pravdepodobne akási dlhodobá nezlučiteľnosť dvoch rozličných životov, denného a nočného. Gemblérstvo – neželaná choroba z povolania, ktorej podľahne 99% krupiérov, o tom však viac neskôr.

Poďme sa však pozrieť aj na tie svetlejšie stránky tejto práce. Cez deň si stihnete vybaviť rôzne praktické veci (doktorov, úrady, nákupy..). Toto by vám iná práca neumožnila, lebo by ste v nej trčali tak minimálne do 4-5 poobedia.

Finančné ohodnotenie nebolo na danú dobu najhoršie (napriek všetkým kasíno machináciam s prerozdeľovaním tipov). Možnosť kariérneho rastu vyzerá veľmi motivačne vzhľadom na kasíno hierarchiu začínajúc krupiér – inšpektor –pitboss  a končiac kasíno manažér.

Realita na Slovensku v porovnaní so zahraničím bola oveľa zložitejšia. Verím, že doba sa zmenila a s ňou aj vedenie kasín. Už nemusíte vzpriamene stáť za blackjackovým stolom s rukami na stole v priamom uhle a báť sa poškriabať za uchom. Počítať nezmyselné komínce do maxima na rulete, fajnovúčko za svieža o 4 ráno, pretože je ticho. Pani manažérka vypila už tisíc a jednu kávu. Znudene potrebuje rýchlo nabrúsiť ego v podobe preskúšania matematiky.

Keď teraz prídem do kasína, zdá sa mi akoby konečne padla tá „železná opona kasíno tyránie“. Huráá, vy trainee krupiéri máte také šťastie! Cruella de Ville je “mŕtva” a celý jej team tiež! Nastala nová doba kasíno ležérnosti!

cruella-2

Krupiérska práca je určite skvelá pre mladého človeka ako niečo na rozbeh. Rozkukanie sa po ďalších možnostiach. Stále pôsobí pre zvyšok populácie akosi exoticky a lákavo. Nerobí ju predsa každí a v tom jej výnimočná. Je to určitá skúsenosť. Naučíte sa rôzne zaujímavé hry od rulety cez Blackjack, Brag, Punto Banco, craps az po rôzne varianty pokru. Ak v nej uviaznete, je veľmi ťažké z nej utiecť a začať robiť niečo iné. Pohodlnosť a jednoduchosť pracovnej rutiny s prípadne vysokým finančným ohodnotením (najmä v zahraničí) vám nedovolí odísť a uzamkne vašu dušu do temnej 13.komnaty gamblingu.

Práca krupiéra je ako vír, buď vás stiahne úplne na dno, alebo sa v nej budete víriť až do konca svojho života!

Každému z nás však vyhovuje niečo iné. Je to aj otázka priorít v živote. Tie nám zázračne dokážu ukázať nové spôsoby našej existencie a posunúť náš život na ďalšiu úroveň. Táto možnosť je veľmi individuálna. Koniec koncov, všetci sme si strojcovia svojho vlastného šťastia. Žime tak, aby sme boli so sebou a svojimi životmi spokojní!

Pridaj komentár

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.