0 Shares 11162 Views

Luca Vivaldi: Talentovaný EPT Floorman!

jan 26, 2017
0 11163

Nebudem šetriť chválou na účet Luca Vivaldiho. Na toto interview som sa tešila z viacero dôvodov. Prvým dôvodom je jednoznačne jeho profesionálny prístup k práci, charisma a dobrá nálada, ktorou obveseľuje okolie. Keď sa Luca Vivaldi prvýkrat ocitol vo vnútri turnajovej miestnosti EPT bol iba dealerom. Teraz, po viac ako deviatich rokoch patrí medzi najdôležitejších ľudí na najväčších pokrových festivaloch vo svete.

Luca je absolutný gentleman, hardworker a silný vegán, ktorý má v pokrovom biznise dlhoročné medzinárodné skúsenosti. Spýtali sme sa ho zopár zaujímavých otázok.


Mohol by si sa v krátkosti predstaviť našim čitateľom? Prezraď nám niečo zo svojho súkromia.

Ahoj všetci! Je pre mňa potešením byť na tomto blogu, pretože som počul o ňom toľko chvály. Moje meno je Luca Vivaldi, mám 32 rokov a mám veľkú vášeň pre všetko, čo sa týka pokrového sveta. Som hlavný floor manager na najväčších pokrových festivalov od herne Pokerstars, ktorá hosťuje svoje poker tours všade po svete. Momentálne som na ceste na Bahamy, kde sa bude konať prvý inauguračný Pokerstars Championship, takže môj mód vzrušenia a očakávania je zapnutý!

Ako sa tvoj život spojil s pokrom a aké boli začiatky? Pamätáš si to ešte?

Prvýkrát som sa dostal k pokru asi pred 12 rokmi a bolo to vďaka Tobymu Stoneovi, ktorý je Pokerstars Tournament director. V tej dobe pracoval ako pokrový manager v bruselskom kasíne. Náš prvý pokrový turnaj sme mali na stoloch v reštaurácií! Odvtedy som bol chytený v “sieti pokru” a všetko bolo už crescendo, ktoré viedlo až k 4.edícii European Poker Tour. Nikdy som sa už neobzrel späť. (pozn.Luca začínal na EPT 4 ako dealer)

032866_103_065591

Pracuješ na najprestížnejších pokrových festivaloch na svete zahŕňajúc historicky legendárne European Poker Tour. Si hlavný Floor Manager. Aký je to pocit?

Pracovať na najprestížnejších festivaloch na svete je pre mňa veľmi dôležitou úlohou a zároveň aj výzvou. Mám rád ten pocit, keď mám opäť možnosť zlepšovať sa v tom čo robím vždy keď vstúpim do Poker room. Som naozaj veľmi vďačný každému, kto mi umožnil splniť moje sny. Obrovská vďaka patrí aj všetkým mojím ťažko pracujúcim kolegom, vďaka tomu moja práca vyzerá ešte lepšie!(smiech)

Ako Head Floor manager si zodpovedný za dodržiavanie všetkých pravidiel podľa TDA protokolu na stoloch počas hry. Nie je táto časť tvojej práce stresujúca?

Dodržiavať správne všetky pravidlá je súčasťou mojej práce a je veľmi dôležitá a viditeľná pre každého, ale v skutočnosti je to len malá časť toho, čo robím. Myslím si, že nestresujem, práve naopak, keďže sa mi už veľa z týchto situácií v hre prihodilo. Je to určite neustála poker evolúcia a každý deň sa ešte dokážete naučiť niečo nové. Osobne mám rád zložité a zavádzajúce situácie na stole, pretože pri nich môžete naplno konfrontovať svoj názor s tými najlepšími, ktorí pracujú po mojom boku.

Peter_Johnston_Carlo_Di_Costigliole

Tvoja práca zahŕňa veľa cestovania. Ktorá pokrová destinácia je osobne tvojou najobľúbenejšou a prečo?

Mojou najobľúbenejšou destináciou je Praha, pretože tam je obrovské pole hráčov. V miestnosti nenájdete jediný prázdny stôl! Atmosféra pri pokri je fantastická! Možno to vyznie bláznivo, ale čím viac pracujem, tým je to pre mňa lepšie. Milujem pracovnú zaneprázdnenosť! Do Prahy väčšinou pricestujem už pár dni pred festivalom, alebo zostanem nejaké extra dni po skončení. Jedlo je tu skvelé a mesto je úžasné hlavne v období okolo Vianoc.

Spomenieš si na nejaký konkrétny poker festival, ktorý sa stal pre teba z nejakého dôvodu nezabudnuteľným?

Napadol ma festival od Pokerstars, ktorý sa konal asi pred tromi až štyrmi rokmi na ostrovoch Isle of Man. Po veľmi dlhej dobe v práci sa mi podarilo zaseknúť sa vo výťahu v hoteli, kde som bol ubytovaný. Bolo okolo 02:00 ráno a ja som zostal v tom výťahu 5 hodín. Nikto nevedel nájsť spôsob ako ma odtiaľ dostať von! Čo sa týka príbehu súvisiaceho s pokrom, jeden je veľmi ťažko vybrať, pretože zažívam zábavu každý deň!(smiech)

Na konci sa spýtam ešte otázku, ktorá dáva akýsi hlbší pohľad do sveta poker freelancingu. Mohol by si nám povedať najväčšie výhody vs. nevýhody práce ako človek, ktorý má svoj život spojený s pokrom?

Freelancing Vám dá neuveriteľnú slobodu! (asi ako úspešnému pokrovému hráčovi poker, iba bez downswingov a so šéfom za chrbtom!). Zároveň aj akúsi desivú neistotu, keď si zoberieme do úvahy istoty pracovného pomeru, ktoré Vám garantuje Vaša pracovná zmluva. Ale myslím, že to sa preceňuje, pretože 100% istotu v zamestnaní je aj tak ťažké dosiahnuť v dnešnej dobe. Ja osobne mám rád, že som na voľnej nohe (ale možno mám len šťastie, pretože pracujem pre takú skvelú a veľkú spoločnosť ako je Pokerstars!)

Luca ďakujem ti za skvelý rozhovor! Určite si karierne “nakopol” veľa mladých dealerov, ktorí budú chcieť byť ako ty 🙂

 

Pridaj komentár

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.