0 Shares 9036 Views

Booking.com: Za pokrom lacnejšie, tipy a triky

mar 01, 2017
0 9037

Ak rád cestuješ za pokrom, alebo si rád urobíš z času na čas nejaký tzv.city break, určite by si mal vedieť ako si výhodne zarezervovať ubytovanie. Možností je síce neúrekom, ale základom je vyznať sa lepšie ako tí druhí! V tomto článku ti napíšem pár tipov ako cestujem ja. Nikoho nebaví tráviť hodiny na nete zháňaním ubytovania a porovnávať veľkosti izieb a cien, že?


Prevediem Vás rôznymi službami a zároveň skúsim poukázať na ich výhody i negatíva. Prvú službu najviac ocenia tí, ktorí dávajú prednosť slobode. Plány sa môžu ľahko zmeniť a viazať sa na jedno miesto v určitom čase nie je vôbec flexibilné. Najlepšia je rezervácia, ktorú môžete kedykoľvek zmeniť a ešte za ňu ani dopredu nezaplatíte. Tu si treba dávať pozor do kedy je storno vašej rezervácie zadarmo!

Booking.com

Podľa mňa najlepší online rezervačný systém! Ponúka tie najlepšie a aj najlacnejšie varianty podľa lokality, počtu hostí, termínov a typu ubytovania. Nájdete tu nové ponuky každý deň a pre každý rozpočet. Vybrať si môžete z 1 136 629 možností ubytovania po celom svete! Nájdete tu všetko pekne na jednom mieste v štandarizovanom formáte a využiť môžete aj prehľadnú booking appku.

Najväčšie výhody

Žiadné rezervačné poplatky a možnosť zmeniť a upraviť svoju rezerváciu kedykoľvek!

Booking vždy ponúka najnižšiu cenu v čase rezervácie. Ak nájdete vašu rezerváciu na inej internetovej stránke za nižšiu cenu a kontaktujete ich služby zákazníkom, booking vyrovná rozdiel v cene.

Hodnotenia od skutočných hostí, ktorým môžete dôverovať (asi 113 miliónov hodnotení). Jednotlivé názory, ktoré vám pomôžu vybrať si to, čo je pre Vás najlepšie. Môžete kontaktovať ubytovanie priamo, prostredníctvom kontaktných údajov uvedených v potvrdení rezervácie. Pokiaľ neovládate jazyky a chystáte sa do cudziny, booking.com komunikuje v češtine a to je v tomto prípade určite obrovská výhoda.

Ako si zarezervovať ubytovanie?

Na zaručenie rezervácie hotela je potrebná platná kreditná karta. Môžete použiť aj kartu niekoho iného, so súhlasom dotyčnej osoby. V tomto prípade do políčka „špeciálne požiadavky“ uveďte meno držiteľa karty, aby ste sa vyhli prípadným nedorozumeniam v hoteli. Hotel si často vyžadujú právo na predbežnú autorizáciu vašej karty. Nevzťahuje sa to na každú rezerváciu. Dôležité je čítať všetky kroky počas rezervácie a zaškrtnúť správne políčka. Napríklad: Ako si prajete uhradiť poplatok za vašu rezerváciu? 1.kartou 2.hotovosť atď. Ešte nemáš účet, alebo chceš bonus? ZAREGISTRUJ SA TU. Ak chceš 15€ bonus na svoj ďalší pobyt klikni na banner a zober si svoju zľavu!

Ak ste sa rozhodli využívať booking.com je dobré vedieť, že z každej vašej budúcej rezervácie môžete ešte ušetriť ďalšie 3%! Pred  rezerváciou sa jednoducho zaregistrujete na 1.slovenskom cashback portali plnápeňaženka.sk. Na stránku bookingu sa vždy dostaete preklikom cez tento portál a ten vám vráti peniaze. Dokonca za každého odporučeného známeho získate 10€. Dokopy môžete získať až 200! Platnosť odkazu nie je časovo obmedzená. Portál plnápeňaženka je fakt dobrá vychytávka, odporúčam sa zaregistrovať každému, kto rád nakupuje cez internet! ZAREGISTRUJ SA TU.

Airbnb

Zaujímavý a overený portál, kde si môžete prenajať bývanie priamo od majiteľa. Nájdete tu luxusné apartmány, ale aj lowcost ubytovanie po celom svete. Airbnb otvára cestu za jedinečnými cestovateľskými zážitkami!

Získaj kredit na ubytovanie cez Airbnb

Kredit získaš cez pozvanie, preto je veľmi dôležité aby si sa na Airbnb preklikol cez odporúčaný link.  Ak budú tvoji priatelia cestovať cez Airbnb dostaneš €10. Ak privítajú svojho 1.hosťa získaš €60 v cestovných kreditoch. Zľavu potom môžeš uplatniť pri rezervácií nad €65! Využi zľavu a obidvaja dostaneme cestovateľský kredit. CHCEM €25 AIRBNB KREDIT.

ĎALŠIE TIPY A TRIKY

Lacné letenky vyhľadáš na Skyscanner.com, alebo Azair.eu. Je to jednoduchšie vyzerajúci lowcost vyhľadávač, ale má množstvo užitočných filtrov, ktoré iné stránky nemajú. Letenky odporúčam nekupovať cez víkendy, ceny sa menia a sú vyššie.

Napríklad pre írsky Ryanair.com platí, že najlepšie ceny sú vždy v pondelok – utorok Otváraj si vždy novú kartu inkognito, aby sa cena letenky nezmenila. Kúpa letenky je tiež o dobrom načasovaní. Nikdy nekupuj letenky 6+ mesiacov dopredu, ale sleduj ceny medzi 6-10 týždňom pred plánovaným odletom.

Ak ste zvedaví aké sú priemerné náklady na život v danej krajine, tak to vám prezradí stránka numbeo.com. Poznáš to, keď si na letisku s hodinovým prístupom na wi-fi. Super appka, ktorá fičí aj offline a združuje heslá na zaheslované wi-fi je Wifi Map. Na využívanie offline aplikácie si musíš stiahnuť heslá k jednotlivým štátom, alebo mestám.

Najlepšie akčné letenky, all-inclusive pobyty za výborné ceny a mnohé iné zaujímavé veci objavíte na stránkach kadetade.com a fly4free.com. Ak sa ti článok páčil, zdieľaj ho so svojimi kamošmi, určite im pomôžeš ušetriť nejaké tie buy-iny 🙂

Pridaj komentár

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.