0 Shares 5218 Views

Gibraltár Poker Travel: Sunborn kasíno na jachte a slnečná Malaga

aug 30, 2017
0 5219

Španielsko, rozmanitá a nádherná krajina v juhozápadnej Európe, ktorá musí očariť každého cestovateľa. Nádherné pieskové pláže, voňavé španielske víno, výborný Tapas a množstvo rekreačných pokrových hráčov z rôznych kútov sveta.


MALAGA – Costa del Sol

Je letisko Pabla Ruiza Picassa a štvrtým najrušnejším letiskom v Španielsku. Do Malagy letí priamy let z Bratislavy od Ryanairu, dĺžka letu je približne 3 hodiny. Ceny spiatočných leteniek sa v sezóne Júl-August pohybujú okolo €200 až €300. Po prílete na letisko vo večerných hodinách odporúčam využívať taxi služby cez aplikáciu Cabify (online zľavový kód: XAVIS23 ti dá €6 zľavu na tvoju jazdu). Cena do centra mesta ťa z letiska vyjde okolo €15. Miestne taxíky, ktoré stoja pred letiskom ti budú ponúkať odvoz za €30+, a preto sa nechaj ošklbať hneď po príchode! Ak však priletíš v normálnom čase, do centra Malagy ťa odvezie aj autobus A Express, a to iba za €3 (odchod je z Terminalu T3 zo spodného podlažia).

PLAYA DE LA MALAGUETA

V Malage sme strávili iba dva dni za ktoré sme stihli navštíviť rozsiahlú 1.2km mestskú pláž La Malagueta z tmavého piesku, ktorá sa nachádza vo východnej časti mesta. Táto pláž ponúka všetko, čo potrebuješ na lenošenie od ležadiel so slnečníkmi po mojito bary a výborné reštaurácie s morskými plodmi. Kasína a pokrové kluby zostali z dôvodu nedostatku času bohužiaľ neobjavené a nepreskúmané…

Cesta pokračovala na juh Pyrenejského polostrova a na najbližšie miesto k Afrike –GIBRALTÁR. Na Gibraltár sa dostanete z Malagy autobusovým spojením od spoločnosti Avanzabus približne za 3 hodiny. Cena jednosmerného lístku je €13. Hoci sa zdá, že táto 3-hodinovka bude pekne otravná, opak je pravdou! Cesta vedľa rozmanitého španielskeho pobrežia rozhodne nie je fádna a vždy je čo z okna pozorovať. Konečnou zástavkou je stanica v mestečku La Linea de la Concepción, ktoré je ekonomicky silne prepojené s Gibraltárom. V La Linea ale zastal čas. Miestne budovy a obchody pôsobia ako keď sa v Bratislave veziete električkou smerom k Polusu. Napriek zanedbanému a ošuverenému imidžu sa v centre mesta nájdu šikovné malé reštaurácie s výborným jedlom ako je napr. rodinná Hacienda Patagonica (odporúčam pre chuť vyskúšať netradičnú sladkú karamelovú vodku s názvom Chupito). Vo väčšine reštaurácií dostanete iba španielsku verziu menu a angličtina čašníkov je slabá. Ak si neviete rady stačí si objednať náhodných 5 jedál a určite si každý po prinesení na stôl nájde to svoje.

GIBRALTÁR A SUNBORN CASINO

Španielská strana je s Gibraltárom oddelená 1.2 km hranicou a jediná pevninská cesta na Gibraltár sa kríži s medzinárodným gibraltárskym letiskom. Ak sa teda chcete dostať na Gibraltár musíte vždy prejsť najprv povinnou pasovou kontrolou a potom ešte cez dlhú letiskovú pristávaciu dráhu. Ide o unikátnu križovatku, ktorá je riadená bežnými semaformi. Ak pristáva lietadlo semafóry spolu s rampami zastavia premávku, lietadlo bezpečne pristane a pristávacia dráha letiska sa opäť zmení na chodník pre chodcov a cestu pre autá. Zaujímavý systém, ktorý hlavne funguje v praxi. Na Slovensku by kvôli množstvu cestných výtlkom a rôznym iných jám na cestách nepristalo žiadne lietadlo ani v sci-fi príbehu.

 

Po príchode na územie Gibraltáru pocítite výrazný ekonomický rozdiel a historickú silu britskej libry. Vysoké moderné budovy, bary a reštaurácie plné angličanou na každom kroku. Miestna ekonomika je tu založená na turistike, obchode a finančných službách. Gibraltár vydáva aj svoje vlastné mince a bankovky – gibraltarskú libru, ale bežne zaplatíte aj britskými librami. Nachádza sa tu jediná európska kolónia opíc. Legenda hovorí, že Gibraltár bude patriť Anglicku, kým tu budú žiť opice. Vďaka tomu sú opice miestnymi rozmaznávané a veľmi dotieravé. Zaujímavosťou je aj super lacný benzín 1l/€1, naftu natankujete dokonca za 0.88 centa!

 

V prístave Marina Village sa nachádza sa prvé luxusné jachtové kasíno na svete Sunborn. V týchto netradičných priestoroch sa konal 4-dňový SUPERSTACK GIBRALTÁR Festival a zároveň bol v tejto oblasti posledným svojho druhu. Vedľa Sunborn kasína sa nachádza ďalšie obrovské Admiral kasíno, ktoré niektorí možno poznáte ako bývalé Gala kasíno. Tu sme si v Arena bare vychutnali Live fight írskeho UFC šampióna Connora McGregora proti svetovej jednotke boxerovi Floydovi Joy Mayweatherovi. Luxusné jachtové Sunborn kasíno má rozhodne svojím návštevníkom, čo ponúknuť okrem nadštandartne zariadených izieb ponúka wellness s Aqua barom a skleným bazénom na najvyššom poschodí. Tu si na priestrannej terase so skvelým výhľadom na more môžete vychutnať svoj drink. Veď posúďte sami…

 

Pridaj komentár

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.