0 Shares 6826 Views

Farmárske kasínko bez profesionálnych krupiérov

feb 08, 2017
0 6827

Práca v írskych kasínach je neporovnateľná s prácou v žiadnych iných kasínach na svete. Neexistuje tu žiadny zákon o hazarde a ani žiadne oficiálne pokrové kluby. Kasína sú zaregistrované ako súkromne členské kluby, v ktorých si môžete zahrať aj poker. Nie je ale kasíno ako kasíno. Írsko je naozajstná krajina divov a opäť tu uvidíte veci aké neuvidíte nikde inde na svete!

Farmárske kasínko

Moja najzaujímavejšia a najbizarnejšia pracovná skúsenosť (cca pred 8 rokmi) je z malého farmárskeho kasínka aka írski farmári si otvoria kasíno! Írska vláda odkúpi veľký pozemok od miestneho farmára za obrovskú sumu peňazí. Jeho polia bránili vo výstavbe novej diaľnici do Dublinu. Tento pán sa stáva zo dňa na deň milionárom. Pôda v Írsku je limitovaná, lukratívna a neuveriteľne drahá. Spolu so svojím podnikavým kamošom si otvoria klub, kde by mohli miestni gembléri hrať karty.

Grand opening je naplánovaný

Prichádzam asi o hodinku skôr, nech sa zo všetkým dobre oboznámim a hlavne dostanem potrebné inštrukcie.  Približne 15 minút pred otvorením mi je akosi divné, že tu ešte nie sú ďalší zamestnanci. Zvedavo sa pýtam šéfa, kde sú ostatní krupiéri? Prekvapene sa na mňa pozrie a z ľahkosťou odpovie:

„ No, mám teba. Ty si tu! “

Vidím, že šéfko 100% nepochybuje o mojich super schopnostiach dealovať na všetkých stoloch súčasne. Poctená jeho komplimentom, ale nie som. Nevšednosť jeho odpovede je veľmi ťažko logicky spracovateľná. Reagujem iba rýchlym prekvapeným úškrnkom a čakám, že vtipkoval. Za asi 3 sekundy vážneho ticha zisťujem, že to myslel vážne! Som jediný krupiér v celom kasíne!? Vysvetľujem mu, že toto nemôže fungovať a musí zohnať  ľudí. Obsluhovať naraz ruletu, Blackjack a poker nedokáže ani kasíno boh.

Nový dealer na scéne

Môj usmievavý šéfko začína chápať vážnosť vzniknutej situácie. Rýchlo volá na vyhadzovača Johnyho, ktorý stojí pri dverách. Mojou úlohou sa stáva, aby som Johnyho za 10 minút naučila dealovať Blackjack so všetkými pravidlami. To je nesplniteľná úloha. Skúsiť to musím, inak určite túto noc zahyniem v tomto vymyslenom farmárskom kasínku. Mám 10 minút! Johny si so svojimi svalmi nedokáže osvojiť rôznorodosť blackjackových pravidiel, alebo elegantne zamiešať 320 kariet! V rýchlosti mu aspoň ukážem základ hry.

“No, čo? Ako? Môžme??” Počujem nedočkavo od majiteľa.

“Jasnééé, môžme…dobrý jeee!!”  Škerím sa na neho ironicky z diaľky.

Grand Opening!

Je čas. Majiteľ otvorí dvere a miestni gemblerskí nedočkavci sa nahrnú dovnútra a zamieria rovno k rulete. Otváram túto kráľovnú kasína a hra sa môže začať. Zopár írikov sa už zhlukuje aj vedľa blackjackového stola. Šéfko ukazuje prstom Johnymu, aby ho otvoril. Z diaľky sledujem jeho ťarbavé pohyby a pokusy o zamiešanie tej kopy kariet. Komickosť týchto situácii sa tu nedá slovami opísať. Johny si vymýšľa pravidlá a hráči ho opravujú, alebo ponechávajú v jeho omyloch. Každý je dnes večer happy winner! Šef sa rozhodne asi po 2 hodinách dať svojmu rôznorodému staffu prestávku. Príde za mnou a vymení ma na rulete. Inštrukcia po prestávke bola jasná. Dozrieť na Johnyho a dať mu tiež krátku prestávku. Neriešim a odchádzam si so spadnutou sánkou radšej urobiť kávu. Dnes večer je každý krupiérom 🙂

Záverečná!

Takto nejako sme sa úspešne striedali celú noc. Skončili sme v pluse, ale len vďaka rulete a jej pravdepodobnosti! Na ďalšie noci sme už zohnali zopár po rusky hovoriacich dealerov s lámanou angličtinou. Šéfko bol inak Pán a veľmi príjemný a dobrosrdečný človek. Večne usmiaty ír s veľkým srdcom a žiadna situácia nebola pre neho dosť stresujúca. Vyplácal nám každú noc cash spolu s rôznymi od brucha náhodnými bonusmi podľa výsledku. Koniec-koncov to bola celkom sranda. Vedela som, že toto vymyslené kasínko nemôže dlho fungovať.

Farmárske kasínko sa so svojím nekonvenčným “freestyle” prístupom zatvorilo asi za 2 mesiace. Na tento Grand opening, ale určite nezabudnem do konca svojho života. Írsko je krajina všetkých divov, ak nezažiješ neuveríš!

 

Pridaj komentár

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.