0 Shares 5278 Views

CPF 2018 Main Event: Historicky prvá 200-tisícka na Slovensku!

mar 19, 2018
0 5279

Crown Poker Festival 2018 Main Event je pokrovou ozdobou celého 12-dňového festivalu. Turnaj s buy-inom €275 a masívnou garanciou €200,000 je prvý svojho druhu a nesie historicky najvyššiu garanciu na Slovensku. V Banco kasíne sa včera odohral prvý flight 1A s účasťou 106 hráčov, kde 31 z nich sa prepracovalo po 13.leveloch do nedeľňajšieho finálového dňa. Poďme sa spolu pozrieť na krátke resumé mojimi očami


Poker room sa pomaličky zapĺňa hráčmi a už v 1.leveli sedí za stolmi okolo 40 pokrových nadšencov. Pár rúk sa rozkukávam a stôl pôsobí celkom zodpovedne okrem zahraničného lunetika, ktorý auto 3-betuje každý open. Čoskoro sa dostávame do zaujímavého spotu. Open od českého hráča Josefa Antosa na 600, klasický 3-bet od maniaka na 1300. Rozhodnem sa na cold 4-bet za 3200 s AK. Pôvodný agresor zahodí, výmyselník Marius Asanach tam snap napáli celý stack 15k+, bez mihnutia oka stávku dorovnám. Hráč otáča 6♣5♣, skvelý flop A♠K6♠ mi dáva viac ako 90% šancu na výhru, turn 6, ale nemilosrdne pomer otáča v prospech súpera, river nič nemení. “Velebnosti, jdu blejt.”

Smolenická sága

Flipper Marius dokáže prehrať 40k stack pri blindoch 100/200 pri ďalšom pokuse  o TV blafovanie, ale tentokrát ho šťastie opúšťa a kráča si po re-entry. Aj takýto nonsense je niekedy poker. Sága zasmolenia pokračuje a o pár rúk neskôr prehrávam fullhouse KK777 do quads mladého čecha a padám na 5k stack. Shortstack sa snažím rozchodiť v sľubnom spote s A7 a nuts flush draw na Q high flope. A nikdy. Bohužiaľ, Day 1A bol pre mňa smolenickou turbínou bez štipky pokrového šťastia. Nuž, poker je niekedy krutá hra, ale aj tak ju všetci budeme hrať do konca života 🙂

Konečné resumé

Napriek môjmu nevydarenému runu,  musím objektívne zhodnotiť, že účasť pokrovej komunity nesklamala. V Bancu kasíne sa včera objavili zvučné mená slovenskeho pokru ako Marek Tatar, Stano Koleno, Martin Pecník, Ludvo Fischer, Laco Červený a mnoho ďalších. V poker roome vládla celý čas pokojná a príjemná atmosféra.

Prvá dvestotisícka na Slovensku má určite úspešne našliapnuté na pokorenie, alebo dokonca aj prezbieranie najvyššej garancie v histórií slovenského pokru. Premierový Crown Poker Festival by sa mohol stať stálicou slovenskej pokrovej scény. Organizátor, Banco casino Bratislava týmto festivalom posunul pokrovú latku opäť o čosi vyššie. My všetci dúfame, že na svojich víziach v budúcnosti nepoľavia. Verím, že naši pokristi ako aj hráči z okolia opäť radi zavítajú na najbližší pripravovaný festival, s ktorým nás kasíno určite čoskoro prekvapí!

 

 

Pridaj komentár

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.