0 Shares 3083 Views

Kráľ kariet: Blackjack

sep 27, 2016
0 3084

Najobľúbenejšia kartová hra v kasíne s najlepšou šancou na výhru, keď vieme ako ho správne hrať! V kasínach sa hrá so štyrmi až ôsmimi balíčkami (208 až 416 kariet). Najväčšou chybou nových hráčov pri tejto hre je, že sa snažia dostať na hodnotu 21. Hráči si myslia, že to je cieľ hry a oko bere! Vo veľa prípadoch samozrejme bustnú. Prehrajú svoju stávku a všetko ide dolu z kopca. Toto sa stáva pri príchode nového amatérského hráča na stôl, pretože nevie, čo robí, skúša šťastie a hrá tzv. feeling Blackjack. Jeho nezmyselné ťahanie stojí peniaze ostatných hráčov na stole.

Blackjack je strategická hra, pri ktorej treba premýšľať a kasíno výhoda je iba 0,5%!

Spoločným cieľom všetkých hráčov je a vždy bude v Blackjacku poraziť dealera! Treba si uvedomiť, že pri plnom stole hrá sedem boxov proti jednému – dealerovmu. Pri ťahaní kariet je nevyhnutne dôležité spolupracovať s ostatnými hráčmi na stole a snažiť sa spoločnými silami poraziť dealera!


Základné pravidlá

V Blackjacku má každá karta určitú hodnotu. Všetky karty 2-9 majú svoju hodnotu a karty 10, J, Q, K majú hodnotu desať. Eso je jediná karta, ktorá má voliteľnú hodnotu podľa voľby hráča, a preto môže byť 1 alebo 11.

Najdôležitejšie je si zapamätať, že cieľom nie je priblížiť sa k hodnote 21. Je potrebné vedieť, kedy treba potiahnuť ďalšiu kartu a kedy nám stačí stáť aj na 15. Krupiér musí vždy ťahať pokiaľ má na ruke 16 alebo menej a stáť keď má 17 a viac. Neťahá svojvoľne karty, ale musí sa držať presných pravidiel. Ak teda budete robiť to isté podľa presne stanovených pravidiel určite sa hra z dlhodobého hľadiska stane ziskovou aj pre vás!


Priebeh hry a možnosti hráča v Blackjacku

Po umiestnení stávky do hracieho boxu a rozdaní prvej karty sú stávky nemenné. Počas hry sa tu však vyskytujú rôzne ďalšie možnosti ako zdvojnásobiť svoju stávku: DOUBLE-UP. Vo väčšine kasín vás nechajú zdvojnásobiť prvé dve rozdané karty (any two). Treba si ale uvedomiť, že double-up možnosť je najvýhodnejšia iba pri kartových kombináciách, ktoré nám dávajú spolu súčet 9, 10,11. Nikdy však nezdvojnásobovať stávku keď má dealer eso, alebo obrázok s hodnotou 10.

SPLIT – Možnosť rozdeliť karty na dve rôzne kombinácie, a tým pádom vyhrať, alebo prehrať dvakrát. Rozdeliť sa dajú karty rovnakej hodnoty napr. 44, 88, 99 atď. Nikdy nerozdeľujte kartové kombinácie, ktoré vám už vytvorili tzv. made hand so súčtom 20! Túto chybu robia všetci blackjackoví začiatočníci. Krupiér sa v duchu smeje ich nevedomosti základného BJ pravidla:  Nikdy nesplituj obrázky!

Po rozdelení napr. dvoch 44, môžete na každú 4 ťahať tak dlho, ako budete chcieť pokiaľ samozrejme nebustnete – nenaťaháte viac ako 21. Vtedy stávku strácate. Výnimka je pri splite dvoch AA, vtedy na každé eso ide iba jedna karta – one card only rule. Ak dostanete na každé eso obrázok bude to vždy iba 21 a nie blackjack! Blackjack je možné dostať iba z prvých dvoch kariet a vypláca sa 3:2!

Ak dealer potiahne na svoju desinu eso má Blackjack a vyhráva! Ak si na svoje rozdelené esá natiahnete ďalšie eso, kasíno vám buď opäť dovolí rozdeliť tieto esá, alebo môžu mať pravidlo, kde sa to nedovoľuje. Bohužiaľ vtedy musíte stáť na 12 (jedno eso je 11 a druhé má hodnotu 1 = 12). V nasledujúcej tabuľke nájdete základnú Blackjack stratégiu.

blackjack-strategy


Insurance=poistka: Ak je prvou krupiérovou kartou eso, hráč dostáva možnosť poistiť sa  dopredu proti prípadnému dealerovmu Blackjacku. Môže vložiť až polovicu svojho vkladu ako poistenie. Napríklad jeho stávka v boxe je 10€, tak sa môže poistiť za 5€. Ak si krupiér na toto eso potiahne kartu s hodnotou desať, dostáva Blackjack a vypláca poistku pomerom 2:1. V tomto prípade svojich 10€ neprehrávate. Ak dealer Blackjack nedostane, poistka prehráva.

Surrender – (možnosť vzdať hru) Každý hráč má možnosť po rozdaní prvých dvoch kariet všetkým hráčom na stole hru vzdať. Ak využije možnosť Surrender, prehráva polovicu svojho vkladu. Toto pravidlo ale nemá každé kasíno a záleží na house rules!

Even money – možnosť nechať si vyplatiť čiastku v pomere 1:1 v prípade, že krupiér má prvú kartu eso a hráč dostane Blackjack. Krupiér automaticky ponúka možnosť even money (odporúčam vždy zobrať).

Majiteľ boxu je vždy iba jeden hráč, ostatní hráči si ale môžu vsadiť aj na váš box tak, že dajú danú stávku za vašu (max.3 stávky v jednom boxe). O počte potiahnutých kariet vždy rozhoduje iba vlastník boxu. Ak vaši dvaja susedia chcú rozdeliť Vaše dve 88, ale vy s tým nesúhlasíte, máte posledné slovo v rozhodovaní práve vy.

Blackjack je zaujímavá a strategická hra spojená s najmenšou výhodou kasína. Ak sa ho naučíte správne strategicky hrať je určite najlepšou voľbou  gamblingu po vstupe do kasína!

Pridaj komentár

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.