0 Shares 8820 Views

Vegan, you bet!!

okt 17, 2016
0 8821

PETA je najväčšou neziskovou organizáciou, ktorá sa aktívne angažuje za práva zvierat. Svoje úsilie sústreďuje na štyri oblasti v ktorých veľké množstvo zvierat trpí väčšinu svojho života: továrne a farmy (chov zvierat), laboratória (pokusy na zvieratách), odevný priemysel (kožušníctvo) a zábavný priemysel (cirkusy).

Daniel Negreanu ukázal, že je vždy zapálený pre dobrú vec a spojil svoju osobnosť s PETOU v reklamnej kampani, ktorá propaguje fakt, že žije vegánsky životný štýl.

dn-vegan

Zdravý životný štýl je niečo, čo je veľmi ťažko zlúčitelné s pokrom ako s profesiou. Daniel však tvrdí, že práve jeho zdravému životnému štýlu vďačí za svoj úspech. Je hrdým vegánom už jedno desaťročie a toto je jeho príbeh:

” Nechal som školu, keď som mal 21 a presťahoval som sa z Toronta do Vegas, kde som chcel skúsiť svoje šťastie ako poker PRO. Mal som typický ťažký mäsový jedálniček ako väčšina pokrových hráčov v 90.rokoch. Hamburgery a steaky s hranolkami zapíjané pivom a vínom+tvrdý alkohol. V mojej strave nebolo nič čerstvé a cítil som sa hrozne. Vedel som, že sa musím niečoho vzdať. Nechcel som viniť alkohol, tak som sa rozhodol, že to musí byť mäso z ktorého sa necítim dobre, a tak som sa stal v roku 2000 vegetariánom. “

” Pokroví hráči sa mi posmievali. Vždy tu bola tá myšlienka, že skutoční muži jedia mäso. Na začiatku som sa necítil o nič zdravšie. Nemal som ani predstavu, čo iné by som mal jesť. Vtedy tu nebolo veľa vegetariánskych jedál a hlavne na pokrových turnajoch. Žil som na syrovej pizzy, takže moja strava bola rovnako zlá. Chcel som niečo z čerstvých surovín, alebo niečo výživnejšie, ale bez mäsa. V 2006 som sa stal vegánom a zdravé stravovanie  som začal brať vážne. Vedel som, že mliečne výrobky sú zlé o tom nebolo treba vôbec premýšľať. Na všetko som, ale musel prísť sám! “

Začal som veľa čítať online, prevzal som tipy vegánskeho životného štýlu zo stránky rawtill4diet. Teraz už určite viem,čo mám jesť. Doma v Las Vegas je to jednoduché, pretože mám dvoch asistentov, ktorí mi pripravujú zdravé vegánske jedlá. Poker sa zmenil a s ním aj hráči, ktorí boli v minulosti obézni sú teraz športovcami a starajú sa o svoje zdravie. Vtedy sa mi smiali a teraz uvítajú moje vegánske rady.

” Začal som s vegánstvom hlavne kvôli zdraviu a neskôr sa s tým spojilo aj životné prostredie a týranie zvierat. Spôsob akým je zaobchádzané so zvieratami a v akých podmienkach žijú sú otrasné. Napríklad násilne krmenie kurčiat steroidmi do zobákov a potom tieto choré kurence zjeme. Je to ako holokaust na zvieratách! Snažím sa netlačiť ľudom svoje vegánstvo, keď som požiadaný o radu, odpoviem, že treba jesť zdravo! “

(Ak ťa tento článok zaujal a rád by si sa dozvedel viac o vegánstve, odporúčam ti prelúskať  sympatickú stránku vegánstvo.org. Ak by si chcel začať aj s menšou očistou teľa odporúčam ti kombináciu BIO zelených superpotravin a prírodný detox od BLENDEA. Kupón na zľavu 10% : 10usetrim)

Každé leto počas vyčerpávajúcej 6-týždňovej WSOP tour má Daniel zaparkovaný pred Riom svoj príves, kde si vždy rád odskočí cez prestávky pre svoju vegánsku „svačinku“. Pozrite si krátky rozhovor pre Pokernews pri prehliadke jeho prívesu.

Pridaj komentár

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.