0 Shares 12718 Views

Eyal Bensimhon: Nosenie kostýmov prináša zábavu za pokrový stôl!

jan 05, 2019
0 12719

Eyal Bensimhon je úspešný pokrový hráč z Izraela. Víťaz WSOP International Circuit €1,650 NLH Main Eventu 2017 Rotterdam a WSOP International Circuit – Monster stacku v Rozvadove. Eyal je rastúcou izraelskou pokrovou hviezdou a má vyhratých viac ako 594,546 dolárov podľa thehendonmob.com. Ale čo ho robí tak jedinečným za pokrovými stolmi? Je to jeho uletený štýl! Miluje extravagantné čiapky, kostýmy a na každý stôl prináša veľa zábavy. Dámy a páni, Eyal Bensimhon!


Mohol by si nám povedať niečo viac o sebe?
Mám 34 rokov a už rok žijem vo Viedni. Pochádzam z Izraela, ale mám francúzsky pas, a to mi dovoľuje cestovať a hrať poker po celej Európe. Po rozvode pred 2 rokmi som sa rozhodol začať si plniť všetky svoje sny a najväčším z nich bol stať sa profesionálnym pokrovým hráčom v Európe. Opustil som svoju prácu snov, pracoval som ako content manažér pre 888poker a odišiel som z Izraela. Taktiež pravidelne pomáham organizovať pokrové turnaje pre Izraelčanov v Rozvadove, ktoré sú súčasťou Kenta Poker Group.

Môžeš nám povedať niečo z tvojej minulosti ? Ako si sa dostal k pokru?

Pred piatimi rokmi som hral iba amatérsky poker s priateľmi z práce. Hrali sme každý týždeň €10 turnaje. Jedného dňa k nám prišiel nový hráč, ktorý bol semi-pro a všetkých nás pekne vybúchal! Vtedy som si poprvýkrát uvedomil, že táto hra je aj o niečom inom. Rozhodol som sa poker začať študovať na Izraelskej pokrovej akadémii, ktorá bola práve spustená v Izraeli. Naučil som sa základy a získal viac skúseností. Vďaka mojim pokrovým znalostiam, ale aj profesionálnym skúsenostiam ako content manažér som začal pracovať pre 888poker. Tu som sa stretol sa s najlepšími hráčmi na svete, ktorí ma veľa naučili. Rok 2017 bol pre mňa bláznivým rokom, bol som viac ako 45% ITM a podarilo sa mi vyhrať aj dva prstene na WSOPC. To mi umožnilo ustáliť môj bankroll a dalo šancu hrať poker profesionálne!

Si známy ako hráč, ktorý si poker skutočne užíva. Rád nosíš rôzne výstredné čiapky a kostýmy. Existuje nejaký konkrétny dôvod za tvojím extravagantným štýlom?

Som presvedčený, že jednou z najdôležitejších vecí pre profesionálneho hráča, ktorý chce uspieť je finančná stabilita. Najmä pre začínajúceho profesionála ako som ja. Nosenie kostýmov prináša určitú zábavu na stôl a je to aj môj spôsob prezentácie. Chcel som získať sponzoring, ktorý sa mi podarilo dostať od Kenta Poker Group. Zúčastňujem sa aj rôznych súkromných hier a stal som sa poker influencer. Všetky tieto veci nakoniec za to stoja.

Aké hráš stakes, aký typ turnajov uprednostňuješ a prečo? Máš nejaké obľúbené miesto, kde chodíš pravidelne hrať?

Hrám nízke a stredné stakes, to zahŕňa buy-iny v hodnote €220 až €1650. Mojím obľúbeným turnajom sú série WSOPC. Ich štruktúry sú skvelé a pole hráčov je soft. Obľúbené kasíno je pre mňa Kings kasíno Rozvadov, pretože tu majú najlepší a najmilší personál na svete od dealerov, floorov, masérky, alebo čašnícky. Mnohí z nich sú mojimi priateľmi, a to mi dáva príjemný pocit domáceho kasína.

Môžeš nám povedať niečo o tvojich najbližších pokrových plánoch? Máš nejaké ciele, ktoré by si chcel dosiahnuť v tomto roku?

Mojim plánom je vynaložiť veľa úsilia na tzv. tvorbu obsahu, čo je tiež niečo, čo rád robím. V tomto roku plánujem študovať viac poker, pretože som minulý rok som tomu nevenoval veľa pozornosti. Tiež by som rád rozbehol svoj live tells workshop, na ktorom pracujem už nejaký čas. Veľmi sa na to to teším, pretože to bude naozaj niečo skvelé!

Eyal, ďakujem veľmi pekne za rozhovor! Prajeme ti veľa šťastia a dúfame, že sa ti splnia všetky pokrové plány!

Pridaj komentár

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.